1

Temat: drugie kryterium?

Witam,
czy ktoś podpowiedziałby jakie drugie kryterium w postępowaniu na obsługę portierni w domach studenckich uczelni wyższej?

2

Odp: drugie kryterium?

Może coś z klauzul z art. 29.4? W specyfikacji określasz wymóg zatrudnienia co najmniej 1 osoby a w kryteriach punktujesz jak ktoś zatrudni więcej?

3

Odp: drugie kryterium?

termin płatności jak się nie ma pomysłu na inne kryterium

4

Odp: drugie kryterium?

Termin płatności akurat nie jest najbardziej szczęśliwym kryterium smile

5

Odp: drugie kryterium?

doświadczenie portierniane wink

6

Odp: drugie kryterium?

jak nie wiem co dać to daję termin płatności, wysokość kar umownych ale chyba bym się zastanowił czy akurat przy tej usłudze nie można by zastosować dla ceny 100%

7

Odp: drugie kryterium?

Standardowo przy usługach idziemy u mnie trybem czasu reakcji albo ilości osób zatrudnionych do realizacji usługi. Inne kryteria zmyśla się, czytając dokładnie opis przedmiotu zamówienia - coś zawsze można ocenić, czy punktować. U mnie portiernia jest na umowie o pracę, na wszelki wypadek, żeby unikać takich problemów smile

8

Odp: drugie kryterium?

pn dokumentacja projektowa warunek: dwa projekty dotyczące dokumentacji projektowej obiektu kubaturowego powyżej 500 m3 w tym jeden wpisany do ewidencji lub rejestru zabytków. w kryterium oceny chcą wpisać doświadczenie projektanta tj. architekta. Jak to opisać bo warunek spełniać musi firma - 2 projekty jeżeli firma to równocześnie projektant to będę punktował dodatkowo kolejne projekty (max 4) ale co w przypadku gdy firma da w warunku jakieś projekty realizowane przez innego projektanta niż wskazany w kryterium - doświadczenia projektanta czy to będzie równe traktowanie w 1 przypadku w zasadzie projektant aby spełnić warunek i uzyskać max liczbę punktów z kryterium musi zrobić 6 projektów, w drugim przypadku projektant musi zrobić tylko 4

9 (edytowany przez marekw2 2018-03-20 18:11:00)

Odp: drugie kryterium?

Jeżeli jako warunek udziału żądasz 2 projektów to i przy opisie wymagań dla projektanta wpisz też jako minimum 2 projekty i za to w kryteriach daj 0 pkt. a  każdy powyżej tych 2 przyznawaj dodatkowe punkty. Skąd Ci się biorą te dodatkowe dwa projekty ? Nie łącz doświadczenia firmy z osobistym projektanta.
1. Biuro projektowe prowadzone np przez piekarza dla spełniania warunków pokazuje dwa projekty wykonane przez projektanta X i Z a dla uzyskania max ilości punktów w kryterium 4 projekty wykonane przez projektanta Y i wszystko jest ok.
2. Drugie biuro jednoosobowa działalność architekta pokazuje dla spełnienia warunku 2 projekty plus następne 2 wykonane przez tego samego architekta dla uzyskania max ilości punktów.
W każdym przypadku 1 architekt wykonuje max 4 projekty a nie 6 i gdzie tu nierówne traktowanie