1

Temat: Dostawa BONÓW TOWAROWYCH- Cena stała

Witam. Czy w SWZ na dostawę Bonów towarowych muszę określić cenę stałą jak to było w latach minionych czy może coś się zmieniło może ktoś wie?

2

Odp: Dostawa BONÓW TOWAROWYCH- Cena stała

Nie widzę przeciwskazań. Twoje zamówienie - Twój wybór

3 (edytowany przez janek_1 2021-10-08 09:35:23)

Odp: Dostawa BONÓW TOWAROWYCH- Cena stała

Ale cena stała może być jeżeli to wynika z przepisów prawa. Np dotychczas zaoferowanie ceny wyższej lub niższej było czynem nieuczciwej konkurencji. Czy tak jest nadal?

4

Odp: Dostawa BONÓW TOWAROWYCH- Cena stała

janek_1 napisał/a:

Ale cena stała może być jeżeli to wynika z przepisów prawa. Np dotychczas zaoferowanie ceny wyższej lub niższej było czynem nieuczciwej konkurencji. Czy tak jest nadal?

Z jakiego art. PZP to wynikało?

5

Odp: Dostawa BONÓW TOWAROWYCH- Cena stała

Art 91 ust 2b starej ustawy w związku z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencj

6

Odp: Dostawa BONÓW TOWAROWYCH- Cena stała

Nie bardzo rozumiem Twój problem. To Ty stawiasz warunki i charakteryzujesz wartość. Jak pisałem Twoje postępowanie Twój wybór.

7 (edytowany przez janek_1 2021-10-18 12:19:22)

Odp: Dostawa BONÓW TOWAROWYCH- Cena stała

Cenę stałą można ustalić tylko w ściśle określonych bardzo nielicznych postępowaniach. Cena stała oznacza, że wykonawca może złożyć ofertę z ceną (ani więcej ani mniej) określoną przez Zamawiającego.

Ja się pytam czy mogę tak zrobić przy dostawie bonów towarowych.

8

Odp: Dostawa BONÓW TOWAROWYCH- Cena stała

Dalej wyjaśniam:
tak piszesz cen 1 bona - bo taki chcesz np. 10,0 zł (wartość tego bonu). Możesz też mieć na to przeznaczone np. 100 zł, czyli teoretycznie względem swojej marży wykonawca oferuje 10 bonów, ale może być jeśli tak napiszesz, że da Ci 10 + bon na 5,0 zł (licząc niżej swoje narzuty i marże. Czy dobrze rozumuję?