NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Rozstrzygnięte przetargi w branży fotowoltaicznej – podsumowanie IV kwartału 2018 r.

Rozstrzygnięte przetargi w branży fotowoltaicznej  – podsumowanie IV kwartału 2018 r.

Rozstrzygnięte przetargi w branży fotowoltaicznej – podsumowanie IV kwartału 2018 r.

W Polsce w IV kwartale 2018 roku  wybrano wykonawcę  154 przetargów, których przedmiot był związany z branżą fotowoltaiczną.

Serwis PressInfo.pl przygotował raport podsumowujący rozstrzygnięte przetargi w branży fotowoltaicznej w IV kwartale 2018 roku. Analizie poddano wyłącznie postępowania pozytywnie rozstrzygnięte – takie, które zakończyły się wyłonieniem wykonawcy zamówienia publicznego. Z raportu wynika, że w analizowanym okresie w Polsce  dokonano rozstrzygnięć 154 przetargów, w których opis przedmiotu związany był z tą branżą. W analizowanym okresie branża odnotowała spadek ilości rozstrzygnięć przetargowych  w porównaniu do III kwartału 2018r. Ilość ogłaszanych przetargów w poszczególnych miesiącach przedstawiała się następująco: październik – 79; listopad-42; grudzień – 33.

Źródłem zebranych danych do raportu były w głównej mierze ogłoszenia opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych (57%) i Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych TED (43%) i są poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

Najdroższym przetargiem w analizowanym okresie, który w całości dotyczył energii odnawialnej, było postępowanie ogłoszone przez Urząd Gminy Miejsce Piastowe. Przedmiotem zamówienia części II – była  „Dostawa instalacji fotowoltaicznych na terenie gmin Miejsce Piastowe i Chorkówka”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ML SYSTEM S.A. i tym samym stała się wykonawcą zamówienia o wartości 10 542 148,34 zł.

W IV kwartale 2018 roku dokonano rozstrzygnięć przetargów (dotyczących branży fotowoltaicznej), których łączna wartość przekroczyła : 236,5 mln zł.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

W 2022 roku średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,4536. Próg stosowania ustawy PZP wynosi 130.000,- zł.

Bądź na bieżąco – dopisz się do newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888