NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

POLREGIO wydzierżawi nowoczesne pociągi

POLREGIO wydzierżawi nowoczesne pociągi

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, ogłosiły właśnie przetarg na dzierżawę 14 nowoczesnych pociągów. Nowe lub gruntownie zmodernizowane pojazdy na 5 lat zasilą flotę największego polskiego przewoźnika kolejowego. Na trasy obsługiwane przez POLREGIO składy będą mogły wyjechać już 10 grudnia 2017 r., czyli w terminie, w którym zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów.

Poprawa komfortu podróży poprzez zakup nowych pociągów i modernizację części posiadanych już pojazdów jest jednym z elementów realizowanego przez POLREGIO pod nadzorem Agencji Rozwoju Przemysłu planu restrukturyzacji. Rozpoczęcie programu unowocześnienia floty poprzedziły rekordowe wyniki finansowe: ubiegły rok Przewozy Regionalne zakończyły z zyskiem na wszystkich poziomach działalności. Dzięki skutecznie prowadzonej restrukturyzacji POLREGIO stało sięwiarygodnym partnerem dla instytucji finansowych i mogło pozyskać środki na realizację inwestycji.

– W latach 2017-2018 zakupimy i zmodernizujemy łącznie 53 pojazdy. Pierwsze z nich, nowoczesne pociągi spalinowe typu Link, wyjechały na trasy wiosną tego roku, a pasażerowie ocenili je bardzo pozytywnie. Zdajemy sobie sprawę, że nasze potrzeby są znacznie większe i poszukujemy wszelkich rozwiązań, aby jak najszybciej wyjść im naprzeciw. Zależy nam na tym, aby nasi pasażerowie z całej Polski podróżowali szybko i wygodnie. Stąd decyzja o ogłoszeniu przetargu na dzierżawę nowych lub w pełni zmodernizowanych pociągów, które mogłyby zacząć kursować już w grudniu tego roku – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu POLREGIO.

W ramach ogłoszonego 9 sierpnia br. postępowania przetargowego największy polski przewoźnik chce wydzierżawić 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych, zastrzegając możliwość rozszerzenia zamówienia o 6 dodatkowych pojazdów. Dzierżawa składów rozpoczęłaby się 10 grudnia 2017 r. i potrwałaby do 10 grudnia 2022 r.

Źródło: Przewozy Regionalne Sp. z o.o.

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

W 2022 roku średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,4536. Próg stosowania ustawy PZP wynosi 130.000,- zł.

Bądź na bieżąco – dopisz się do newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888