NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Raport: Przetargi branży finansowo-bankowej kwiecień 2018 r.

Raport: Przetargi branży finansowo-bankowej kwiecień 2018 r.

Raport: Przetargi branży finansowej i bankowej kwiecień 2018 r.

W miesiącu kwietniu zmonitorowano 99 wyników postępowań przetargowych w sektorze finansowo-bankowym. Ich łączna wartość opiewała na kwotę nieco ponad 89,4 mln zł. W relacji miesięcznej względem marca jest zauważalny delikatny wzrost pozytywnie zakończonych przetargów – niespełna 35%, nadal jest to jednak zdecydowanie mniej niż w styczniu br.

Największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w branży finansowo-bankowej ogłosili organizatorzy z województwa wielkopolskiego – 40, natomiast województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę zamówień jest mazowieckie. Zamawiający pochodzący z tego regionu przeznaczyli na realizację kontraktów publicznych łącznie ponad 48 mln zł.

Analizując rynek zamówień publicznych w sektorze finansowo – bankowym w kwietniu 2018 roku, należy zauważyć, że najefektywniejsza w tym okresie była Poczta Polska S.A., która została wybrana na wykonawcę w 29 postępowaniach przetargowych. Przedmiot wszystkich wygranych przez tę firmę zamówień publicznych dotyczył obsługi kasowej Urzędów Skarbowych.

Najdroższy przetarg, którego wynik opublikowano w kwietniu dotyczył wyboru Pośredników Finansowych w celu wdrażania Instrumentu Finansowego „Pożyczka na efektywność energetyczną w MŚP” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Przetarg ten został ogłoszony Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Najkorzystniejsza oferta została złożona Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. i wyniosła 10 506 000,00 zł.

 

 Cały raport dostępny jest na stronie serwisu Pressinfo.pl

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

W 2022 roku średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,4536. Próg stosowania ustawy PZP wynosi 130.000,- zł.

Bądź na bieżąco – dopisz się do newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888