NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Raport: Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty: styczeń- czerwiec 2018 r.

Raport: Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty: styczeń- czerwiec 2018 r.

Raport: Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty: styczeń- czerwiec 2018 r. 

okresie od stycznia do czerwca 2018 roku dokonano rozstrzygnięć 2562 przetargów, w których opis przedmiotu związany był z branżą budowlaną – obiekty. Ich łączna wartość opiewała na kwotę 8,4 mld zł.

Źródłem zebranych do raportu danych były ogłoszenia o wygranych przetargach opublikowane w głównej mierze w BZP (94%), oraz Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych – TED (6%).  Są one poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

Analizując zgromadzone dane pod kątem branży rozstrzygniętego zamówienia publicznego, okazuje się, że większość –  1559 -ogłoszeń o wyborze wykonawcy odnosiła się bezpośrednio do branży budownictwo-obiekty, czyli nie były powiązane z innymi branżami.

Miesiącem, w którym pojawiło się najwięcej ogłoszeń o wyborze wykonawcy zamówienia publicznego był kwiecień – 593, tuż za nim maj z ilością 580 ogłoszeń.

W Polsce w I półroczu 2018 roku inwestorzy (organizatorzy) z województwa mazowieckiego dokonali największej ilości rozstrzygnięć postępowań przetargowych – 342.  Z tego województwa pochodzą wykonawcy, którzy najczęściej wygrywali przetargi związane przedmiotowo z branżą budowlaną- obiekty (376 wygranych). Zwycięskie firmy z tego właśnie województwa zgromadziły łącznie kwotę: 2,4 mld zł za wszystkie wygrane przetargi.

Najdroższym przetargiem, rozstrzygniętym w okresie od stycznia do czerwca 2018 roku było postępowanie ogłoszone przez Muzeum Wojska Polskiego o wartości 255 840 000 zł. Przedmiot dotyczył budowy Muzeum Wojska Polskiego – I etap na terenie Cytadeli Warszawskiej przy ul. Dymińskiej 13 w Warszawie. Wykonawcą zamówienia publicznego została firma IDS-BUD S.A.

 Cały raport dostępny jest na stronie serwisu Pressinfo.pl

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych: 4,3117 co stanowi 129 351,- zł

Nowości na forum

Statystyki forum:

Liczba użytkowników: 77658
Liczba postów: 140418
Liczba tematów: 17604

Zapisz się do naszego newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888

Najnowsze pliki do pobrania

Icon
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z z dnia 17 października 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępniania i przechowywania dokumentów elektronicznych
Icon
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 października 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań
Icon
Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 16 października 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia

Pisaliśmy o…

aktualny kurs euro zamówienia publiczne dokumentacja projektowa rozporządzenie Dz. U. Nr 202 poz. 2072 elektronizacja zamówień publicznych ewidencjonowanie wydatków w zamówieniach publicznych GDDKiA intepretacje prawo zamówień publicznych mec. Łukasz Mackiewicz Ministerstwo Cyfryzacji nowelizacja prawa zamówień publicznych opinie prawo zamówień publicznych opinie UZP Piotr Sperczyński Platforma e-Zamówienia poradnik Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Umowy i Zamówienia poradnik rodzajowa ewidencja wydatków web pressinfo Prezes UZP protokół postępowania w zamówieniach publicznych Przegląd prasy zamówienia publiczne przetargi drogownictwo przetargi na drogi raport przetargi Rodzajowa Ewidencja Wydatków Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Umowy i Zamówienia Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia Rodzajowa Ewidencja Wydatków plus Zamówienia wersja WEB rozporządzenie dokumentacja projektowa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej rozporządzenie w sprawie protokołu postępowania solaris Solaris Bus % Coach specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego sprawozdanie z udzielonych zamówień Standardy Usług i Danych dla Platformy e-Zamówienia szkolenia zamówienia publiczne szkolenia z zamówień publicznych Urząd Zamówień Publicznych ustawa PZP opinie Wokanda KIO wydatki według rodzajów zamówienia publiczne zamówienia publiczne kurs euro zamówienia publiczne na oprogramowanie zapytanie o cenę na oprogramowanie