NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Raport: Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty: styczeń- czerwiec 2018 r.

Raport: Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty: styczeń- czerwiec 2018 r.

Raport: Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty: styczeń- czerwiec 2018 r. 

okresie od stycznia do czerwca 2018 roku dokonano rozstrzygnięć 2562 przetargów, w których opis przedmiotu związany był z branżą budowlaną – obiekty. Ich łączna wartość opiewała na kwotę 8,4 mld zł.

Źródłem zebranych do raportu danych były ogłoszenia o wygranych przetargach opublikowane w głównej mierze w BZP (94%), oraz Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych – TED (6%).  Są one poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

Analizując zgromadzone dane pod kątem branży rozstrzygniętego zamówienia publicznego, okazuje się, że większość –  1559 -ogłoszeń o wyborze wykonawcy odnosiła się bezpośrednio do branży budownictwo-obiekty, czyli nie były powiązane z innymi branżami.

Miesiącem, w którym pojawiło się najwięcej ogłoszeń o wyborze wykonawcy zamówienia publicznego był kwiecień – 593, tuż za nim maj z ilością 580 ogłoszeń.

W Polsce w I półroczu 2018 roku inwestorzy (organizatorzy) z województwa mazowieckiego dokonali największej ilości rozstrzygnięć postępowań przetargowych – 342.  Z tego województwa pochodzą wykonawcy, którzy najczęściej wygrywali przetargi związane przedmiotowo z branżą budowlaną- obiekty (376 wygranych). Zwycięskie firmy z tego właśnie województwa zgromadziły łącznie kwotę: 2,4 mld zł za wszystkie wygrane przetargi.

Najdroższym przetargiem, rozstrzygniętym w okresie od stycznia do czerwca 2018 roku było postępowanie ogłoszone przez Muzeum Wojska Polskiego o wartości 255 840 000 zł. Przedmiot dotyczył budowy Muzeum Wojska Polskiego – I etap na terenie Cytadeli Warszawskiej przy ul. Dymińskiej 13 w Warszawie. Wykonawcą zamówienia publicznego została firma IDS-BUD S.A.

 Cały raport dostępny jest na stronie serwisu Pressinfo.pl

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

W 2022 roku średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,4536. Próg stosowania ustawy PZP wynosi 130.000,- zł.

Bądź na bieżąco – dopisz się do newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888