NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Raport: Rozstrzygnięte przetargi na sprzęt medyczny w okresie styczeń-lipiec 2018 r.

Raport: Rozstrzygnięte przetargi na sprzęt medyczny w okresie styczeń-lipiec 2018 r.

Raport: Rozstrzygnięte przetargi w branży medycznej – sprzęt medyczny w okresie od stycznia do lipca 2018 r. przygotowane przez Serwis Pressinfo.pl

W okresie od stycznia do lipca 2018 roku, dokonano rozstrzygnięć 8013 przetargów na sprzęt medyczny. Ich łączna wartość opiewała na kwotę ponad 2,4 mld zł.

Zestawienie przygotowane zostało na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED) i jest poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje. Analiza obejmuje wyłącznie postępowania przetargowe, które zakończyły się wyłonieniem wykonawcy zamówienia.

Najwięcej informacji na temat wyników przetargów na dostawy sprzętu medycznego pojawiło się w lipcu – 1559 ogłoszeń (19%). W czerwcu opublikowano 1183 ogłoszenia  (16%), w maju i kwietniu po 1170 (14%), w lutym 1032 ( 13%), w styczniu 962 (12%) a w marcu 937 (12%).

Organizatorzy z województwa mazowieckiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych – 1182. Najsłabiej wypadło województwo lubuskie (164 wyniki).

Województwem, w którym dokonano wyboru wykonawcy zamówienia publicznego na najwyższą łączną kwotę jest kujawsko-pomorskie. Tak wysoka pozycja została osiągnięta za sprawą najdroższego w tym okresie przetargu łączącego inwestycję budowlaną z wyposażeniem placówki. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła 485,8 mln zł.

Pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi w analizowanym okresie liderem, według danych Pressinfo.pl, została firma KUJAWSKO-POMORSKIE INWESTYCJE MEDYCZNE SP. Z O.O. w Toruniu, która zajmie się realizacją postępowania na kwotę 313,5 mln zł.

Najdroższym zamówieniem publicznym, rozstrzygniętym  w okresie od stycznia do lipca  2018r. był przetarg ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Przedmiot postępowania dotyczył: Powierzenia modernizacji, remontu oraz rozbudowy obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu oraz zapewnienia odpowiedniego wyposażenie tego szpitala.  Całkowita wartość zamówienia zamknęła się w kwocie  313,5 mln zł. Zwycięzcą została firma Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne sp. z o.o. w Toruniu.

 Cały raport dostępny jest na stronie serwisu Pressinfo.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average 5,00 out of 5)
Loading...

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

W 2022 i 2023 roku średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,4536. Próg stosowania ustawy PZP wynosi 130.000,- zł.

Zapisz się do Newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888