Temat: | Badanie i ocena ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. |
Trener: | mec. Bogdan Artymowicz |
Data rozpoczęcia: | 2021-05-13 |
Czas trwania: | 1 dzień |
Miejsce: | online, godz. 8:30-14:30 |
Cena: | 460,- zł w przypadku udziału w szkoleniu finansowanego w co najmniej 70% ze środków publicznych (stawka VAT - zw) lub 570,- zł w pozostałych przypadkach (cena brutto - stawka VAT 23%) |
Więcej informacji: | tel.: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777 oraz infolinia 801 889 888 |


mec. Bogdan_Artymowicz
*mec. Bogdan Artymowicz – Dyrektor Departamentu Prawnego w Urzędzie Zamówień Publicznych, radca prawny, Executive Master of Business Administration (EMBA), członek Krajowej Izby Odwoławczej (2010 – 2014), Członek Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie (2011-2016), członek Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych (2016-2018), obecnie członek Komisji orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Szefie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wiceprezes Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa (2014 – 2016), wieloletni wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, autor wielu publikacji z zakresu zamówień publicznych, prelegent i wykładowca na licz-nych seminariach, szkoleniach i konferencjach, doświadczony praktyk zajmujący się problematyką zamówień publicznych, zarówno na szczeblach administracji samorządowej jak i administracji rządowej. Posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie praktyczne zarówno w prowadzeniu postępowań związanych z udzielaniem zamówień publicznych, rozstrzyganiu sporów na linii zamawiający-wykonawca oraz ogromną wiedzę w zakresie legislacji w zamówieniach publicznych.


ustawa Prawo zamówień publicznych
Dnia 1 stycznia 2021 weszła w życie Ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych liczące ponad 600 ARTYKUŁÓW. Niemal każdego dnia dzwonią do nas Zamawiający i Wykonawcy pytając o kształt NOWYCH ROZWIĄZAŃ oraz NOWYCH OBOWIĄZKÓW jakie spadną na nich w pracy zawodowej w działach zamówień publicznych. Na szkoleniu omówimy proces badania i oceny ofert po 1 stycznia 2021 roku:
Uwaga: Każdy uczestnik otrzyma jako materiał szkoleniowy m.in. ustawę z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych w wersji książkowej z naniesionymi zmianami wprowadzonymi ustawą z dnia 27 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw.
ZAKRES SZKOLENIA:
- Zapisy SWZ mające kluczowe znaczenie dla przebiegu procesu badania i oceny ofert – dlaczego niektóre zapisy warto przemyśleć dwukrotnie?
- Prowadzenie postępowania z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
- Kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty. Optymalny dobór kryteriów oceny ofert w zależności od przedmiotu zamówienia.
- Wadium – wniesienie, zwrot, zatrzymanie.
- Dokumenty żądane przez Zamawiającego w toku postępowania.
- Przygotowanie i złożenie oferty przez Wykonawcę. Błędy po stronie Wykonawców na etapie składania ofert. Zasady poprawiania omyłek w ofertach.
- Otwarcie ofert. Oferta składana elektronicznie a niemożność jej otwarcia.
- Badanie i ocena ofert:
- Podmiotowe środki dowodowe.
- Przedmiotowe środki dowodowe.
- Ważność dokumentów w postępowaniu, zasady uzupełnienia dokumentów.
- Wezwania do złożenia lub uzupełnienia środków dowodowych.
- Wykluczenie wykonawcy z postępowania. Wadliwe wykluczenie z postępowania.
- Odrzucenie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
- Odrzucenie oferty – analiza przesłanek odrzucenia.
- Wybór najkorzystniejszej oferty. Sposób postępowania w przypadku dokonania wyboru oferty po terminie związania.
- Oferta dodatkowa w postępowaniu.
- Procedura odwrócona.
- Unieważnienie postępowania.
- Dokumentowanie badania i oceny ofert w nowym stanie prawnym.
- Ochrona interesów Wykonawcy – środki ochrony prawnej na etapie badania i oceny ofert oraz wyboru najkorzystniejszej oferty
Uczestnicy:
Szkolenie przeznaczone jest głównie dla:
- osób pracujących w działach zamówień publicznych
- osób sprawujących nadzór nad procedurami zamówień publicznych w jednostce,
- członków komisji przetargowych,
- pracowników różnych działów odpowiedzialnych za szacowanie i opis przedmiotu zamówienia – również w przypadku zamówień do progu stosowania ustawy,
- wykonawców zainteresowanych pozyskaniem wiedzy praktycznej,
- osób kontrolujących zamówienia publiczne,
- innych osób zainteresowanych poszerzeniem, uaktualnieniem swojej wiedzy na temat zamówień publicznych w praktycznym stosowaniu.
Metodologia:
Szkolenie poprowadzone online za pośrednictwem przeglądarki internetowej z wykorzystaniem interaktywnych narzędzi: strumień video na żywo, prezentacje multimedialne, współdzielenie pulpitu, tablice interaktywne.
Zalety organizowanychj przez nas szkoleń online:
- 6 godzin szkolenia (w tym przerwy w optymalnym dla uczestników układzie)
- Ograniczona ilość osób w grupie szkoleniowej
- Szkolenie odbywa się online w czasie rzeczywistym – nie odtwarzamy go z nagranych wcześniej materiałów
- Pełna interakcja z naszym ekspertem – widzisz go na ekranie swojego komputera, masz udostępniane dodatkowe materiały w trakcie szkolenia
- Możliwość zadawania pytań w trakcie szkolenia
- Po szkoleniu otrzymasz pocztą certyfikat udziału w szkoleniu w formie wydruku
- Dodatkowo otrzymujesz pocztą wybrany materiał w formie książkowej
- Atrakcyjna cena w porównaniu do szkolenia stacjonarnego.
Informacje dodatkowe:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie karty zgłoszenia na numer faksu: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777 lub adres poczty elektronicznej: szkolenia@noweprzetargi.pl.
UWAGA!!! Jeśli pracujesz zdalnie bez dostępu do pieczątek, skanera i osób decyzyjnych – wypełnij kartę zgłoszeniową i odeślij do nas. Na uzupełnienie formalności dajemy Ci 30 dni od dnia szkolenia.
Po przesłaniu zgłoszenia na szkolenie online otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą wpisanie na listę uczestników. Na 1-2 dni przed planowanym wydarzeniem wysyłamy jeszcze jedną wiadomość, w której będzie link do szkolenia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w wirtualnej sali konferencyjnej – w pokoju webinarowym. Aby dołączyć do szkolenia wystarczy kliknąć w odnośnik i podać hasło, które znajduje się w przesłanej przez nas wiadomości.
Istnieje możliwość organizacji szkolenia w formule szkolenia zamkniętego – realizowanego na zlecenie zamawiającego we wskazanym czasie. Główną zaletą organizowanych przez nas szkoleń zamkniętych jest dopasowanie ich zakresu do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta.
W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777, 801 889 888.
Organizator szkolenia: Centrum Doradztwa i Kształcenia „Nowe Przetargi” widnieje w rejestrze instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie pod numerem ewidencyjnym 2.18/00040/2007. Firma znajduje się również w ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie.
Zakres proponowanego szkolenia jest opracowaniem autorskim CDIK Nowe Przetargi w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 24, poz. 83 ze zm.) i podlega ochronie prawnej przewidzianej zapisami tej ustawy.
Zadaj pytanie w sprawie szkolenia:
Zobacz pozostałe szkolenia z zamówień publicznych.