Radca prawny, członek Rady OIRP w Olsztynie (bieżącej kadencji). Ekspert Ministra Administracji i Cyfryzacji w ramach projektu „Dobre Prawo – Sprawne Rządzenie”. Jest adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mec. Adamczyk jest autorem i współautorem dziesiątek opinii prawnych publikowanych w ramach Bazy Dobrych Praktyk Administracyjnych na stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Członek Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych działającej przy Ministrze Cyfryzacji. Jest Trenerem i z zakresu procedury administracyjnej oraz tematyki pokrewnej (RODO, informacja publiczna). Członek Etatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie (w latach 2005-2011) – doskonale zorientowany w specyfice funkcjonowania podmiotów administracji rządowej i samorządowej. Ceniony za ciekawy a jednocześnie bardzo konkretny styl prowadzenia zajęć, znany z przejrzystych i jednoznacznych odpowiedzi na pytania. W chwili obecnej jeden z najbardziej cenionych ekspertów z zakresu procedury administracyjnej. W przeciągu ostatnich lat na terenie całego kraju przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu procedury administracyjnej, poszczególnych elementów KPA oraz RODO.
ZAKRES SZKOLENIA:
1.
Podstawy prawne ochrony sygnalistów.
2.
Jakie podmioty muszą a jakie nie muszą wdrożyć programu ochrony sygnalistów?
3.
Odpowiedzialność za niewdrożenie programu ochrony sygnalistów.
4.
Audyt przed i powdrożeniowy.
5.
Polityka ochrony sygnalistów:
zasady tworzenia polityki;
elementy polityki:
słowniczek pojęciowy,
zakres stosowania polityki,
osoby upoważnione do dokonywania czynności w związku ze zgłoszeniem,
kto może być sygnalistą?
przyjmowanie zgłoszeń,
korzystanie z doradców zewnętrznych,
ochrona danych zgłaszającego,
działania następcze,
ochrona przeciw działaniom odwetowym wobec sygnalistów.
6.
Wdrożenie niezbędnej dokumentacji w jednostce.
7.
Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.
UCZESTNICY
Szkolenie przeznaczone jest głównie dla:
pracowników administracji publicznej w tym samorządowej i rządowej,
kierowników jednostek samorządu terytorialnego,
radców prawnych jst,
innych osób zainteresowanych poszerzeniem, uaktualnieniem swojej wiedzy w tym zakresie.
METODOLOGIA
Szkolenie poprowadzone online za pośrednictwem przeglądarki internetowej z wykorzystaniem interaktywnych narzędzi: strumień video na żywo, prezentacje multimedialne, współdzielenie pulpitu, tablice interaktywne.
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie karty zgłoszenia na numer faksu: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777 lub adres poczty elektronicznej: szkolenia@noweprzetargi.pl.
UWAGA!!! Jeśli pracujesz zdalnie bez dostępu do pieczątek, skanera i osób decyzyjnych – wypełnij kartę zgłoszeniową i odeślij do nas. Na uzupełnienie formalności dajemy Ci 30 dni od dnia szkolenia.
Istnieje możliwość organizacji szkolenia w formule szkolenia zamkniętego – realizowanego na zlecenie zamawiającego we wskazanym czasie. Główną zaletą organizowanych przez nas szkoleń zamkniętych jest dopasowanie ich zakresu do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta.
W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777, 801 889 888.