WItam,
wadium nie wniesione. Wykonawca do wykluczenia.
Ja piszę coś takiego w uzasadnieniu faktycznym.
"Zgodnie z art. 45 ust. 3 ustawy Pzp i zapisami SIWZ (pkt .........) skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy Zamawiającego, przed upływem terminu składania ofert tj. .............. do godz. ....................., a nie w momencie wypływu środków z banku Wykonawcy. Upływ terminu otwarcia ofert oznaczany jest zarówno datą, jak i godziną, a wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania nią. Dołączenie do oferty dokumentu potwierdzającego zlecenie dokonania przelewu nie ma związku z terminowością wniesienia wadium i o niej nie stanowi.
Potwierdza to stanowisko krajowej Izby Odwoławczej wyrażone w wyroku z dnia 25 kwietnia 2007 r. (sygn. akt UZP/ZO/0-462/07), zgodnie z którym ?Dowodem wniesienia wadium nie może być dokument wykonania operacji bankowej - dyspozycji przelewu, lecz pokwitowanie przelewu tej kwoty przez bank Zamawiającego. W sytuacji, kiedy uznanie rachunku bankowego poprzez zaksięgowanie kwoty wadium nastąpiło po terminie (godzinie) otwarcia ofert należy uznać, iż wadium nie zostało wniesione?. Zamawiający nie neguje, że wadium wpłynęło w dniu ................., lecz na koncie ............... zaksięgowane w dniu ................. o godz. ............... Jednak nie zmienia to faktu, iż przy wniesieniu wadium liczy się nie tylko data, ale konkretna chwila (godzina). Znajduje to potwierdzenie w orzecznictwie KIO. W wyroku z 17 października 2008 r. KIO orzekła: "W przypadku wadium wnoszonego przelewem na rachunek bankowy, słowo "wniesienie" oznacza uznanie kwoty wadium przez rachunek zamawiającego. Termin składania ofert jest terminem specyficznym o tyle, że jest punktem w czasie określonym nie tylko jako dzień, lecz również - godzina.
W związku z tym wadium powinno być wniesione nie tylko przed upływem wyznaczonego dnia, lecz również przed wyznaczoną godziną składania ofert (analogicznie jak oferta) - sygn. Akt KIO/UZP 1062/08."