Temat: osoba upoważniona do podpisu
Zastępca ma upoważnienie do podpisania dokumentów w czasie nieobecności szefa, jednakże zastępca wchodzi w skład komisji przetargowej, czy taka sytuacja może mieć miejsce?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Zastępca ma upoważnienie do podpisania dokumentów w czasie nieobecności szefa, jednakże zastępca wchodzi w skład komisji przetargowej, czy taka sytuacja może mieć miejsce?
Sytuacja niezdrowa ale przepisu na to nie ma.
"niezdrowa"? jak nie zdrowa to niech zrezygnuje z komisji i po temacie
W naszej jednostce tez mamy taki problem i rozwiązujemy go tak ze na czas nieobecności szefa jego obowiązki przejmuje zastępca, dyrektora a nad pracą komisji przetargowej czuwa zastępca przewodniczącego komisji.
Proszę o pomoc.
Kierownikiem zamawiającego jest Wójt.
Kierownik zamawiającego nie powierzył pisemnie wykonywanie zastrzeżonych dla niego czynności, pracownikom zamawiającego. zgodnie z art. 18 ust.2
Dzisiaj mam do wysłania wezwanie do wyjaśnień RNC na podst. art. 90.ust. 1 oraz wezwanie do uzupełnienia dokumentów na podst art. 26.ust. 3..
Ze względu że goni nas czas to muszę to wysłać dzisiaj.
Kierownik zamawiającego czyli Wójt jest dziś nieobecny.
Czy ktoś inny może podpisać się pod ww. zawiadomieniami np. przewodniczący komisji przetargowej , czy sekretarz Gminy?
ten kto go zastępuje
tzn w Gminie np Sekretarz Gminy może być?
no nie do końca nam RIO zakwestionowało podpisywanie dokumentów przez z-cę burmistrza nie dali się przekonać ich zdaniem kierownikiem może być tylko 1 osoba
a jeżeli wyśle w formie elektronicznej ale z urzezoweggo e-maila podanego w SIWZ pismo ( ale nie skan tylko treść).
W siwz był taki zapis:
Zamawiający będzie porozumiewał się z Wykonawcą w sprawach dotyczących niniejszego postępowania w formie pisemnej, faksem oraz drogą elektroniczną, za wyjątkiem oferty oraz jej załączników, która musi być złożona w formie pisemnej. Oświadczenia wnioski, zawiadomienia oraz informacje uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem terminu, a fakt otrzymania został niezwłocznie potwierdzony przez każdą ze stron na żądanie drugiej.
Czy może być?
zapytaj sekretarki kto go zastepuje podczas nieobecnosci , napewno ktos dostal takie upowaznienie, no nie dajmy sie zwariowac..urzad stoi bo szefa nie ma ???
z ta forma elektroniczna to musisz miec dokument tak czy siak podpisany, robisz skan i wysylasz.
Są osoby w urzędzie upoważnione w zastępstwie np. Sekretarz ale Kierownik zamawiającego nie powierzył pisemnie wykonywanie zastrzeżonych dla niego czynności, pracownikom zamawiającego zgodnie z art. 18 ust.2
Czy podpisanie zawiadomienia jest czynnością zastrzeżoną dla kierownika?
Jeżeli nie dał szczegółowego upoważnienia do wykonywania czynności w postępowaniu nikomu innemu, to tylko on może to podpisać. Zabezpiecz się na przyszłość, niech wystawi upoważnienie dla sekretarza, czy przewodniczącego komisji i będzie po kłopocie.
Zwykłe upoważnienie do zastępowania wójta nie jest wystarczające.
profilaktycznie burmistrz powierza wykonywanie czynności na podst 18.2 osobie go zastępującej na czas jego nieobecności
Ciekawy temat. Jak bardzo musi być szczegółowe to pisemne powierzenie. Jest kierownik zamawiającego i jego zastępca, który jest upoważniony do wszystkich czynności.
Swoją drogą, czy samo wezwanie do wyjaśnień w RNC to czynność w postępowaniu? Może to głupie pytanie, ale czynnością na pewno jest ewentualne wykluczenie za RNC. Wezwanie to raptem zredagowanie i wysłanie pisma, które wg zastępca może/powinien podpisać.
Czasem mam wrażenie, że pzp mało przystaje do przepisów administracyjnych.
Tak na szybko...art. 18 ust. 2, 2 zdanie :"Kierownik zamawiającego może powierzyć pisemnie wykonywanie zastrzeżonych dla niego czynności, określonych w niniejszym rozdziale, pracownikom zamawiającego."
Jakie czynności określono w niniejszym rozdziale? (rozdział 1, kończy się na art. 27).
Pytanie co z innymi rozdziałami w ustawie? Czy to są czynności w postępowaniu? Czy Kier. zam. może je powierzyć czy nie?
no nie do końca nam RIO zakwestionowało podpisywanie dokumentów przez z-cę burmistrza nie dali się przekonać ich zdaniem kierownikiem może być tylko 1 osoba
I co wam zrobili za to?
nic bo znalazło się powierzenie pisemne dla zastępcy w protokole pokontrolnym napisali żeby dokładniej wypełniać protokoły z zamówień (zastępca był wpisany jako zamawiający a nie z art 18 2)
teraz przy każdej zmianie osobowej przygotowujemy takie zarządzenie
ja z kolei mam problem z tymi "zastrzeżonymi dla kierownika czynnościami" , że niby jakie to czynności z rozdziału 1 ???
Dokładnie jak covec i Ada jakie to czynności?. Chyba najlepiej powierzyć pisemnie czynności jakie ma kierownik zgodnie art. 18 ust. 2, 2 i może podpisywać wszystko tak jak kierownik.
Dla mnie jest jasne, że dla kierownika z zastrzeżone są wszystkie czynności podejmowane w postępowaniu poza czysto formalnymi - wg mnie wynika to wprost z art. 18.1 Pzp
najlepiej wszystkie czynności kierownika a inne przysługują mu z racji bycia zastępcą każdy dokumnt może być podpisany tylko z rozbiciem na kierownika i pozostałe będzie problem
Czynności zastrzeżone tylko dla kierownika:
- powołanie komisji przetargowej,
- określenie organizacji, składu, trybu pracy oraz zakresu obowiązków członków komisji,
- powołuje i odwołuje członka/ów komisji,
- powołuje biegłego,
- odrzuca ofertę,
- wyklucza wykonawcę,
- unieważnia postępowanie,
- wybiera ofertę najkorzystniejszą (zatwierdza propozycje komisji).
a ogłoszenia w bzp?? wezwania do uzupełnień??
Wezwanie do uzupełnień:
Kierownik zamawiającego określa organizację, skład, tryb pracy oraz zakres obowiązków członków komisji przetargowej, mając na celu zapewnienie sprawności jej działania, indywidualizacji odpowiedzialności jej członków za wykonywane czynności oraz przejrzystości jej prac.
U nas zostało przyjęte zarządzenie, które reguluje pracę komisji i wezwanie do uzupełnień, wyjaśnień to domena przewodniczącego komisji.
Co do ogłoszenia, ustawa mówi, że "zamawiający zamieszcza" "zamawiający przekazuje" - nie wskazuje wyraźnie kierownika zamawiającego.
I właśnie to zarządzenie jest upoważnieniem stałym U mnie kierownik zamawiającego scedował wezwania na komisję
Jeśli chodzi o ogłoszenia mam jednak inne, odmienne od Miraa zdanie. Publikacja ogłoszenia o zamówieniu (zamieszczenie, czy przekazanie) jest wg mnie także czynnością zastrzeżoną dla kierownika, chociażby ze względu na to, że są to kluczowe czynności postępowania mające (lub mogące mieć) kolosalny wpływ na dalszy przebieg postępowania, w tym także na jego wynik.
bipi
Jak robicie z ogłoszeniem o zamówieniu BZP . kierownik wprowadza dane do BZP, wysyłacie, drukujecie, kierownik podpisuje i skan BZP z podpisem kierownika na www.
Prawie wszyscy zamieszczają ogłoszenie o zamówieniu jako wydruk BZP ze strony BZP bez podpisów
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc