1

Temat: sumowanie zamówień

Napiszcie proszę jakie przyjęliście rozwiązanie odnośnie obliczania wartości zamówienia. U mnie problem pojawił się po zwiększeniu progu do 30 tys. euro. Wcześniej prawie zawsze organizowałam przetarg. Teraz kosztorysy na część robót budowlanych opiewają na kwoty do 30 tys. euro. Jak jednak liczycie wartość przy tzw. powodziówkach i dotacjach z ochrony gruntów rolnych? Już piszę jaśniej:
Załóżmy, że w marcu  zrobiłam 1 przetarg na remont drogi X. W lutym złożyliśmy wniosek o dotację z gruntów rolnych na remont drogi Y. 30 kwietnia zostały przydzielone środki i dowiedzieliśmy się, że dostaniemy jakąś kwotę na remont drogi Y.  Kosztorys na remont drogi Y jest na 100 tys. zł. Czy teraz mam te zamówienia sumować i ogłosić przetarg, czy raczej kieruję się datą kiedy przyznano mi środki na remont drogi Y i stosuję procedurę do 30 tys. euro?
Jak sądzicie?

2

Odp: sumowanie zamówień

Zawsze nowe środki, wcześniej nie przewidziane traktujesz odrębnie, poza tym zależy co macie wpisane na dany rok w planie budżetowym i czy dane roboty podlegają sumowaniu czasowo, podmiotowo i przedmiotowo.

3

Odp: sumowanie zamówień

Właśnie o ten aspekt czasowy mi chodzi. W budżecie na dany rok mamy jakąś niewielką kwotę ogólną na remonty dróg, ale dopiero teraz, kiedy przyszła wiadomość o dofinansowaniu remontu drogi Y księgowa na podstawie np. promesy wprowadzi te środki zewnętrzne do budżetu i będzie można realizować zamówienie. Czy wobec tego mogę traktować zamówienie na remont drogi Y do 30 tys. euro?

4

Odp: sumowanie zamówień

Czy kwota przyjęta w planie na 2015r., przekracza 30 000 euro?, jeżeli tak to moim zdaniem powinno się w tym wypadku sumować.

5

Odp: sumowanie zamówień

Dziękuję za opinię