1

Temat: aloryzacja wynagrodzenia wykonawcy.

Zgodnie z  art. 142 ust. 5 pkt 1-3 ustawy Pzp  zamawiajacy ma obowiazek waloryzacji wynagrodzenia wykonawcy. Ale w jakiej formie to ma się odbyć: czy to maja być negocjacje czy też wykonawca przedkłada wyliczoną kwotę a zamawiajacy to akceptuje i sporządza aneks?

2

Odp: aloryzacja wynagrodzenia wykonawcy.

To powinno być szczegółowo zapisane w umowie. Określenie np wg zmiany wskaźnika cen towarów i usług np. +/- 1%, czy też kwoty wynagrodzenia minimalnego  +/- 100 zł, czy też stawki podatku od towarów i usług +/- 1% spowoduje wzrost wynagrodzenia wykonawcy.
http://www.komunikaty.pl/komunikaty/1,79968,12122549,Wzory_klauzul_waloryzacyjnych.html

3

Odp: aloryzacja wynagrodzenia wykonawcy.

A firma która złożyła doniesienie do KIO na zapisy SIWZ w których tego nie ujeliśmy przysłała nam załacznik jak widzi te zapisy w umowie. Pisze w nich np że musimy uwzglednić wszystkie koszty o jakie wzrosło wynagrodzenie wykonawcy i to przed wejściem w życie tych zmian. czy my musimy sie na to zgodzić. Czy zakwestionowanie czegokolwiek z tego odwołania skutkuje tym że postępowanie nie zostanie umorzone i bedziemy jeździć na rozprawy do KIO ?

4

Odp: aloryzacja wynagrodzenia wykonawcy.

marta566 napisał/a:

musimy uwzglednić wszystkie koszty o jakie wzrosło wynagrodzenie wykonawcy i to przed wejściem w życie tych zmian. czy my musimy sie na to zgodzić.

Co za wyobraźnia wykonawcy. Zmiana wynagrodzenia owszem ale od chwili wejścia w życie przepisów mówiących o tych zmianach a nie przed wejściem w życie - czyli co wchodzi w styczniu 2016 zmiana wynagrodzenia minimalnego a oni wystąpią o wzrost wynagrodzenia od początku trwania umowy? To tak jakbym dostał podwyżkę tylko zażądał od szefa żeby obowiązywała od dnia przyjęcia do pracy.

Właśnie mam ten temat na tapecie i moje zapisy w kwestii waloryzacji wynagrodzenia są takie:
4.    Wysokość wynagrodzenia  Wykonawcy  określonego  w  §  4  ulegnie zmianie,  z  zastrzeżeniem postanowień ust. 5 w przypadku zmiany:
a)    stawki podatku od towarów i usług (VAT)
b)    wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podst. art. 2 ust. 3-5 ustawy z dn. 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę(Dz. U. Nr 200, poz. 1679, z 2004 r. Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 157,poz. 1314),
c)    zasad  podlegania  ubezpieczeniom  społecznym  lub  ubezpieczeniu  zdrowotnemu  lub  wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne,
- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania Przedmiotu umowy przez Wykonawcę.

5.    W  przypadku  zmiany  przepisów,  o  których  mowa  w  ust.  4  skutkujących  istotną zmianą kosztów wykonania  Przedmiotu  umowy  przez  Wykonawcę,  każda  ze  stron  Umowy,  w  terminie  30  dni  od  daty wejścia  w  życie  przepisów  dokonujących  tych  zmian,  może  wystąpić do  drugiej  strony  z  wnioskiem o  dokonanie  odpowiedniej  zmiany  wysokości  wynagrodzenia przedstawiając każdorazowo kalkulację  kosztów, uwzględniającą  wpływ  wejścia  w  życie  przepisów dokonujących  te  zmiany  na  koszty  wykonania Przedmiotu umowy przez  Wykonawcę.
6.    Wynagrodzenie o którym mowa w § 4 będzie podlegało corocznie indeksacji przez zastosowanie wskaźnika wzrostu cen i usług konsumpcyjnych ogłaszanych przez GUS w Monitorze Polskim. Wynagrodzenie na wniosek Wykonawcy będzie waloryzowane od miesiąca w którym ogłoszono wskaźnik wzrostu cen i usług konsumpcyjnych ogłaszanych przez GUS za rok poprzedni.

Może pomogą.

5

Odp: aloryzacja wynagrodzenia wykonawcy.

Jeżeli uwzględniacie zarzuty odwołania, to tylko w całości, bo później i tak doszłoby do odwołania. Zgodzić się oczywiście nie musicie.

6

Odp: aloryzacja wynagrodzenia wykonawcy.

Bardzo dziękuję za mądre odpowiedzi. Tupet niektórych wykonawców jest godny podziwu.