1

Temat: Dowożenie

Co zrobić. Dowożenie uczniów do szkół przez okres 4 miesięcy. szacunkowa wartość zamówienia wynosi 40 000 tyś zł. jaki tryb zastosować.
-Zapytanie ofertowe
-Wolna ręka
- PN

2

Odp: Dowożenie

Zapytanie ofertowe

3

Odp: Dowożenie

normalnie tak, ale dlaczego liczysz 4 miesiące? Czy od nowego roku nie będziesz kontynuował tegosamego zadania - okres szkolny jako rozliczeniowy jest od września do czerwca. A na początku roku nie woziłeś dzieci? Jak liczyłeś?

4

Odp: Dowożenie

Może zrealizować na cały rok szkolny pod warunkiem, że zamówienie to jest wpisane w WPF. Jeśli nie jest, to tylko do końca roku budżetowego.

5

Odp: Dowożenie

Zamierzamy zawrzeć umowę  bezpośrednią  na świadczenie usług publicznych w zakresie wykonywania gminnych drogowych przewozów pasażerskich

6

Odp: Dowożenie

40 mln, próg unijny,

7

Odp: Dowożenie

Jeżeli zamierzasz zawrzeć umowę do końca roku kalendarzowego, to powstaje pytanie - czy od stycznia do końca czerwca mieliście umowę na przewozy dzieci? Jeśli tak, to drugie pytanie brzmi - dlaczego podpisując umowę I-VI nie uwzględniliście przewozów IX-XII?
Jeśli przewozy dzieci są uwzględnione w wieloletniej prognozie finansowej, to proponuję zawrzeć umowę na okres IX.2016-VI.2017. Jeśli zaś nie macie stosownego zapisu w WPF, to sprawdź na jaką kwotę była zawarta umowa I-VI.2016 (o ile była), jeśli suma przewozów I-VI i IX-XII da ci kwotę powyżej 30 tys. euro, to dla własnego bezpieczeństwa lepiej będzie abyś przeprowadził PN. Dlaczego? Bo kontrolujący mogą zarzucić wam podział zamówienia na części w celu obejścia przepisów ustawy. Uprzedzam wnioski w stylu - przecież tego, co było nie sumuje się itd. - jeśli miałeś przewozy dzieci w okresie I-VI, to zlecając tę usługę powinieneś brać pod uwagę cały rok budżetowy, a nie tylko drugie półrocze roku szkolnego, czyli tożsamość podmiotowa, przedmiotowa i czasowa jest.