Temat: Unieważnienie a ogłoszenie o wszczęciu postępowania
Postępowanie unieważniono na podst. art. 93 ust. 1 pkt 1, kiedy można wszcząć nowe postępowanie w tym samym zakresie? ( trzeba odczekać 7dni czy można następnego dnia wszcząć postępowanie?)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Postępowanie unieważniono na podst. art. 93 ust. 1 pkt 1, kiedy można wszcząć nowe postępowanie w tym samym zakresie? ( trzeba odczekać 7dni czy można następnego dnia wszcząć postępowanie?)
Nie złożono ofert w ogóle, czy nie złożono ofert niepodlegających odrzuceniu
Ad. 1 - wszczynam od razu
Ad.2 czekam do upływu terminu na wniesienie protestu na odrzucenie
Nie złożono ofert w ogóle.
A co w sytuacji kiedy unieważniono na podst. art. 93 ust. 1 pkt 4? ( wszczynam od razu?)
To też można oprotestować w sumie...
Tu jednak można zaryzykować i wszcząć bez czekania. Ryzyko jednakże pozostaje
Ryzyko? Myślę że nie ma ryzyka, bo jakie mogą być konsekwencje wniesienia protestu w takiej sytuacji. Czego może żądać protestujący - żeby zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej mimo wszystko?
Różni zdolni zamawiający znajdują sie w tym kraju. Na otwarciu podają, że mają tyle to a tyle kasy a jak przychodzi co do czego to sie okazuje że mają mniej
O powyższe nie posądzam Izabelli
Pytanie: w jakiej formie podaje się kwotę jaką maksymalnie przeznaczamy do sfinansowania danego zakupu. Czy wystarczy wypowiedź ustna przed otwarciem? W moim przypadku na ogłoszenie odpowiedziała 1 firma. Nigdzie pisemnie nie zaznaczono maksymalnej kwoty jaką Zamawiający może przeznaczyć na finansowaine zakupu. Co zrobić jeśli oferta ta nie będzie kwalifikowala sie formalnie do odrzucenia, a zaproponowana przez nią kwota będzie wygórowana? Nie sądzę żeby ktokowliek pofatygowal się na okoliczność otwarcia ofert. Czy wypowiedzenie wielkości kwoty podczas otwarcia w gronie komisji jest wiążące?
Na otwarciu podaje sie kwote jaką zamierzasz przeznaczyć na zamówienie. Ta informacja wędruje do protokołu. Ta kwota jest również święta - nie można jej zmniejszyć. Jeśli zaś oferta jest droższa niż kwota jaką zamierzasz przeznaczyć można poszukać dodatkowych środków. Jeśli sie nie znajdą to postępowanie do kosza. Stąd rozróżnienie w ustawie - kwota jaką zamierza a jaką może przeznaczyć zamawiający.
No to drugie pytanie (nietrudno zauważyć skąd u mnie poziom 1 sytuacja hipotetyczna: wpływa 1 oferta, zbiera się komisja, na wstępie podajemy kwotę którą zamierzamy przeznaczyć..., otwieramy kopertę, analizujemy i koszt znacznie przewyższa nasze plany czyli podaną kwotę. Zapisujemy wszystko w protokóle (powiadamiamy firmę itd) iiii możemy odrzucić ofertę a tym samym uniewaznić postępowanie? Chcę się upewnić czy możliwe jest uchronienie się przed sytuacją w ktorej oferta jednej jedynej firmy zawiera kwotę mocno wygrowaną (firmy znają branżę i wiedzą jak ciężko będzie z większą ilością ofert, więc mogą pofolgować z ceną) - poprzez odrzucenie jej ze względu właśnie na tę kwotę? Z góry dziękuję za wyrozumiałość.
Nie ma mowy o odrzuceniu oferty bo jest za droga
Jest za to przepis następujący: art.93.1.4
A więc źle to nazwałam - rozumiem, że można wówczas unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, czyli odstąpić od podpisania umowy z taką firmą, powołując się na ten właśnie przepis. Dziękuję i pozdrawiam
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc