Myślę, że nie, bo: w Art. 13 ust.1 jest , taki zapis:
"1.Zamawiający po zatwierdzeniu albo uchwaleniu planu finansowego zgodnie z obowiązującymi zamawiającego przepisami, statutem lub umową, a w przypadku zamawiających, którzy nie sporządzają planu finansowego ? raz w roku, może przekazać Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich lub zamieścić na własnej stronie internetowej w miejscu wyodrębnionym dla zamówień, zwanym dalej ?profilem nabywcy?, wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w terminie następnych 12 miesięcy zamówieniach lub umowach ramowych, których wartość:
1) dla robót budowlanych ? jest równa lub przekracza kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, od której jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń o zamówieniach na roboty budowlane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich;
2)zsumowana dla dostaw o wartości równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, w ramach danej grupy określonej w rozporządzeniu (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2195/2002 z dnia 5 listopada 2002 r. w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień CPV (Dz. Urz. WE L 340 z 16.12.2002, str. 0001-0562, Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 6, t. 7, str. 3, z późn. zm. ), zwanym dalej ?Wspólnym Słownikiem Zamówień?, jest równa lub przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 750 000 euro;
3)zsumowana dla usług o wartości równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, w ramach kategorii 1-16 określonej w załączniku nr 3 do Wspólnego Słownika Zamówień, jest równa lub przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 750 000 euro."
Na początku jest powiedziane "może", ale gdy spojrzy sie na art.43, to wynika, że jeżeli takie ogłoszenie przekażemy, to mamy możliwość skrócenia terminu składania ofert.
Jest jeszcze jedna sprawa, a mianowicie, coś zaplanujemy i wynika,że zamówienie musimy robić w trybie przetargowym i tak realizujemy to zamówienie zgodnie z planem, np w roku planujemy ileś tam podziałów geodezyjnych, musimy je zsumować. Mimo, że poszczególne podziały mają mniejszą wartość, to jednak szacunkową wartością zamówienia są wszystkie podziały, a więc każde robimy przetargiem, np. Wyczerpiiemy wszytkie środki z planu. Pod koniec roku dostajemy nagle z nadwyżki nieprzewidziną w początkowym budżecie, na poczatku roku kwotę- możemy wtedy to zamówienie potraktowac jako odrębne nie ujęte w planie- np 4.8. Kontrolujący nie zarzuci nam naruszenia dyscypliny, gdyż mamy plan zamówien, środki wykorzystaliśmy, a to było nie planowane. Tak myślę. jest tylko kwestia kontrolowania tych wydatków z planu, właśnie nad tym myślę, jakoś to trzeba najlepiej ustawićw jakims arkuszu kalkulacyjnym, najlepiej w exel.