1 (edytowany przez janek159 2017-02-03 13:34:27)

Temat: co sądzicie o takim zastosowaniu 6a

Więc tak,

Przedmiot zamówienia to wsparcie techniczne i serwis jakiegoś tam systemu komp. działającego w rozproszonych lokalizacjach.

Całość usługi jest przewidywana na 3 lata, jednak zamawiający już potrzebuje świadczenie usługi, więc zanim rozpisze przetarg to myśli nad wyłączeniem części z całości w postaci np. 6 miesięcy świadczenia usługi, po to aby tę część móc już realizować.   

Ta wydzielona części to właśnie to o czym mowa w art. 6a.

Wiadomo, że zastosowanie 6a i wyłączenie tej części powinno być uzasadnione jakimiś względami organizacyjnymi technicznymi, gospod. No tu jest nieskazitelne uzasadnienie, że ze względów organizacyjnych trzeba tę część już realizować, stad wydzielenie tej części. Taki jest perfidny plan działań.

2

Odp: co sądzicie o takim zastosowaniu 6a

Plan wydaje się dobry mając na uwadze, że pozostała część będzie zlecona w przetargu.
Ze strony UZP:
W przypadku, gdy wartość części zamówienia nie przekracza kwot wskazanych w art. 4 pkt 8 ustawy Pzp (oraz wynosi nie więcej niż 20 % wartości zamówienia) dopuszczalne jest udzielnie zamówienia na tę część z wyłączeniem zastosowania przepisów ustawy na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy Pzp. W takiej sytuacji nie mamy jednak do czynienia z automatycznym odstąpieniem od stosowania ustawy Pzp, bowiem zamawiający powinien mieć na względzie przepisy ogólne ustawy, a w szczególności art. 32 ust. 2 ustawy Pzp, zgodnie z którym zamawiający nie może w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy dzielić zamówienia na części lub zaniżać jego wartości. Sens normatywny tego przepisu sprowadza się do ustalenia, iż zamawiający nie może dokonywać podziału zamówienia w taki sposób, aby na skutek ustalenia wartości dla każdej z wydzielonych części zamówienia doszło do nieuprawnionego wyłączenia stosowania przepisów ustawy Pzp. Nie jest zatem zakazany sam podział jednego zamówienia na części, ale jest zakazany taki podział, który bez uzasadnionej przyczyny zmierza do uniknięcia stosowania przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp.

3

Odp: co sądzicie o takim zastosowaniu 6a

Ustawa Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość udzielania zamówień w częściach w sytuacji, gdy zamawiający już na etapie planowania zamówienia jest w stanie przewidzieć jego rozmiar oraz zakres, a decyduje się udzielać zamówienia sukcesywnie, np. z przyczyn gospodarczych bądź organizacyjnych.

4 (edytowany przez janek159 2017-02-03 14:05:11)

Odp: co sądzicie o takim zastosowaniu 6a

ok,

z tym nieskazitelny uzasadnieniem to sobie wiadomo że robię żarty, bo to nie jest dla mnie mocne uzasadnienie i powód do wyłączenia części czyli to że mało czasu na rozpisanie przetargu, no ale zobaczymy czy są tu jakiś okoliczności nieprzewidywalne, które tak zaskoczyły zamawiającego.