Do anka:
Przede wszystkim zwróć uwagę, że nowelizacja z 22 czerwca 2016 r., został uchylony art. 42 ust. 2 Pzp zgodnie, z którym na wniosek wykonawcy zamawiający przekazuje w terminie 5 dni specyfikację istotnych warunków zamówienia. Opłata, jakiej można żądać za specyfikację istotnych warunków zamówienia, może pokrywać jedynie koszty jej druku oraz przekazania.
Po nowelizacji z 22 czerwca 2016 r., zgodnie z art. 37 ust. 2 Pzp zamawiający w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego udostępnia specyfikację istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp, albo od dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
Jeżeli SIWZ została udostępniona na stronie internetowej zgodnie z art. 37 ust. 2 Pzp, zamawiający nie przekazuje wyjaśnień treści SIWZ, ani zmian treści SIWZ żadnemu wykonawcy.
Wyjaśnienia i zmiany treści SIWZ zamawiający zamieszcza tylko na stronie internetowej, na której została udostępniona SIWZ. A to jest niestety obowiązek.
Zwróć uwagę na treść art. 38 ust. 2 Pzp - Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia ...