1

Temat: prawo opcji

chcemy kupić 14 lamp hubrydowych ale nie mamy tyle pieniędzy i nie wiem jaka będzie wartość ofert więc wymysliłem prawo opcji wpisałem 11 lam na pewno kupimy a pozostałe 3 w prawie opcji
w umowie wpisałem wartość dla 14 lamp (z opcją) jak i dla 11 lamp bez opcji i teraz pytanie
1) na otwarciu mówię jaka mam pulę środków w budżecie albo sie opocja załapie albo nie, tylko czy mogę podpisać umowę w której jest zapis o dostawie 14 lamp i wartości za 14 lamp a w budżecie mam środków mniej to jest na 11 lamp??
2) porównuję cenę z formularza ofertowego na pełny zakres z prawem opcji?? chyba uzp tak kiedyś pisało

2

Odp: prawo opcji

Prawo opcji zobowiązuje zamawiającego do realizacji zamówienia jedynie w zakresie zadeklarowanym, a poszerzonym o przewidzianą opcję na podstawie jednej umowy kształtującej warunki realizacji opcji. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi więc zmiany umowy, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków poprzez złożenie przez zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.

3

Odp: prawo opcji

Zamawiający w ramach kryterium cenowego powinien brać uwagę cenę całkowitą obejmującą nie tylko realizację zamówienia podstawowego, ale również cenę skorzystania z ewentualnych opcji.

4

Odp: prawo opcji

Zgadzam się z Marcelem.

5

Odp: prawo opcji

Też uważam, że kwota na sfinansowanie zamówienia musi zawierać ewentualną opcję.