doris233 napisał/a:1. Tryb podstawowy nie zawiera procedury odwróconej.
2. Przypominam, że różnica miedzy proceudrą zwykła i odróconą polega na tym, że w procedurze zwykłej bada się wszystkie JEDZE- oświadczenia wstępne (wyjasnienia uzupełnienia), ocenia oferty i wzywa najkorzystniejszego do przedlożenia podmiotowych środków dowodowych, natomiast w procedurze odróconej bada się tylko JEDZ oferty najkorzystniejszej.
3. Skoro w trybie podstawowym nie ma procedury odwróconej badamy wszystkie wstępne oświadczenia,
m.in. uzupełniamy braki, poprawiamy braki. Następnie wzywamy najkorzystniejszego do przedłożenia podmiotowych środków dowodowych.
1. Oczywiście że nie, nie zawiera też procedury zwykłej. Czy przed wprowadzeniem procedury odwróconej w poprzednim stanie prawnym, funkcjonowało pojęcie PN - procedura zwykła, odwrócona? Nie, bo była po prostu procedura. Teraz w PN mamy dwie ścieżki: procedura zwykła i odwrócona. W TP mamy tylko jedną, i nie można mówić zwykłą, bo nie mamy innej - niezwykłej (odwróconej).
2. Dzięki za przypomnienie.
3. Znam brzmienie przepisu, opinie osób szkolących, odpowiedź na pytanie UZP etc. Czekam na KIO, Opinię UZP, może treść uzasadnienia do projektu. Nie chcę mi się wierzyć, że sprawdzona, dobrze przyjęta formuła procedury odwróconej w poprzednim Pzp została zarzucona, tym bardziej że:
- w PN (wartości nieporównywalnie większe) nadal została utrzymana, ba, nawet nie wszyscy muszą składać JEDZ;
- zastosowanie 128.1 tylko do najwyżej ocenionego nie ma żadnego, ale to żadnego wpływu na wynik postępowania (patrz: PN);
- skraca czas trwania postępowania, a jednym z postulatów wprowadzenie nowego Pzp było jego przyśpieszenie.
Czyli, co cofamy się do tyłu wstecz?