1

Temat: sprawozdanie

Jak w sprawozdaniu rocznym wykazujecie umowę rezerwową sprzedaży energii elektrycznej? Moim zdaniem nie trzeba? Gdzieś widziałem inf. że jak jest poniżej 130 tys to w tabeli IX.

2

Odp: sprawozdanie

skoro jest umową dodatkową i pon 130 to w tabeli poza pzp

3

Odp: sprawozdanie

dostawca rezerwowy, nie ma dla tego zamówienia trybu w ustawie PZP, umowę przygotowuje i przesyła gotowca (w naszym przypadku) Tauron,  wynika to z prawa energetycznego chyba

4

Odp: sprawozdanie

skoro pon. 130 to oczywiście nie ma trybu w pzp. Piszesz jak inne wydatki pozaustawowe

5

Odp: sprawozdanie

A co, jeśli nie będzie poniżej 130?
Od stycznia wszedł do mnie rezerwowy, mam za sobą kilka postępowań nierozstrzygniętych (dodatkowo nie przystąpił do negocjacji wolnej ręki nawet)

Gdzie z tym do sprawozdania?

6

Odp: sprawozdanie

A ja mam takie pytanie. W roku 2023 gmina jako pełnomocnik OSP robiła przetarg na swoim koncie na platformie na zakup auta strażackiego. Umowe zawierało OSP.  Czy  wykazuję w rocznym sprawozdaniu to postępowanie?

7

Odp: sprawozdanie

katarina11 napisał/a:

A ja mam takie pytanie. W roku 2023 gmina jako pełnomocnik OSP robiła przetarg na swoim koncie na platformie na zakup auta strażackiego. Umowe zawierało OSP.  Czy  wykazuję w rocznym sprawozdaniu to postępowanie?

nie

ale ja każę OSP sprawozdawać.

co do zakresu sprawozdania. Nieważne kiedy rozpoczynasz czy to negocjacje, czy postępowania. Istotą jest kiedy podpisujesz umowę - to wtedy podejmujesz zobowiązania i ten okres się liczy - czyli będzie na przyszły rok.