1

Temat: Problem z unieważnieniem postępowania

Witam!
Może mi pomożecie smile
Ogłosiliśmy przetarg na prace transportowo porządkowe. Głownym przemiotem było przenoszenie jakiś rzeczy przy przeprowadzkach - głownie mebli. Do tego niefortunnie dział meryoryczny dodał prace porządkowe i oraz "drobne prace porządkowe- tj. sprzątanie, grabienie liści, zamiatanie, odśnieżanie. Dodam, że przetargu na sprzątanie zewnętrzne nigdy nie było- zawsze radziła sobie ta firma z tego postępowania (ogłaszanie corocznie). Wynik postępowania już został ogłoszony-oferta wybrana, ale umowa jeszcze nie ejst podpisana.
Natomiast pojawił się problem- Dyrekcja chce ogłosić przetarg na sprzątanie zewnętrzne, bo jest straszny bałagan, do tego tegoroczne opady śniegu pokrzyżowały wszelkie plany. A przetargu na sprzątanie zewnętrzne nie można ogłosić- bo przecież sprzątanie mieśliło się w ww. opisanym przetargu na prace transportowo-porządkowe.
Chcemy unieważnić przetarg i ogłosić osobe dwa - na sprzątanie zewnętrzne oraz na prace transportowe.
Tylko zastanawiam się na jakiej podtawie? Czy na podst. art. 93 ust. pk6 - ze wystapiła istotna zmiana okoliczności powodująca ze wykonanie zamowienia nie lezy w interesie publicznym, zy na podst. art. 93 ust. 1 pkt 7 - ze postepowanie obarczone jest wada uniemozliwiajaca zawarcie umowy?
Dodam, ze w tym przetargu na prace transporotowo-porzadkowe nie było wpisanych konkretnych obiektów ani powieszchni do sprzatania, do tego na wszystkie prace objęte tym przetargiem był czas reakcji 24 godziony! A jak można dac czas reakcji na odsniezanie 24 godziny?
co tym myślicie?

2

Odp: Problem z unieważnieniem postępowania

z poczatku chcialem Tobie odpowiedziec - meczyc wykonawce . smile lecz 2 czesc twego wywodu sugeruje wade postepowania.

3

Odp: Problem z unieważnieniem postępowania

Dlatego tez myslalam o uniewaznieniu tego postepowania na podst. art. 93 ust. 1 pkt 7- postepowanie jest obarczone wada uniemozliwiajaca zawarcie waznej umowy- Zamawaiajcy dokonal blednego opisu przedmiotu zamowienia- powinno byc to rozdzielone na dwa odrebne zamowienia (na prace transportowe oraz na sprzatanie), poniewaz te dwa zamowienia nie maja ze soba nic wspolnego, do tego nie ma w siwz podanej powierzchni, ktora ma być objęta sprzataniem, a poza tym na wszelkie prace objete przedmiotem zamowienia, zamowienia mialyby być składane z wyprzedzeniem 24-godzinnym,. co w przypadku usługi odśnieżania  jest nierealne- wymaga ona natychmiastowego czasu reakcji!
Co o tym myślicie? Czy mozna to podciagnac pod art. 93 ust. 1 pkt 7? Czy nie strzelimy sobie sami w kolano?