1

Temat: Pełnomocnictwo

Przetarg na kredyt.
Ofertę podpisało dwóch pracowników Banku, którzy dołączyli do oferty stosowne pełnomocnictwa podpisane przez dwóch prokurentów zgodnie z zapisami w KRS. Jednak jedno z tych pełnomocnictw jest podpisane przez prokurenta, który w dołączonym KRS-ie już nie figuruje
1. Wiadomo, że możemy wezwać na podstawie art. 26.3. do przedłożenia nowego (poprawnego) pełnomocnictwa, które będzie podpisane przez osoby wyszczególnione w KRS-ie

2. Wiemy też, że Bank posiada aktualny KRS (nie starszy niż 6 miesięcy), w którym ten prokurent jeszcze widnieje i w przypadku dostarczenia tego KRS-u Pełnomocnictwo będzie poprawne... Ale czy możemy wezwać do uzupełnienia KRS-u skoro nie jest on wadliwy (możemy odczytać z niego że wykonawca nie podlega wykluczeniu na podst. art. 24.1.2.)

3. Czy możemy żądać wyjaśnień w zakresie złożonego pełnomocnictwa tj. podpisanie go przez prokurenta który w dołączonym do oferty KRS-ie nie figuruje. I wtedy do wyjaśnień wykonawca dołączy jeszcze aktualny KRS z którego wynikać będzie, że prokurent jeszcze miesiąc temu był w KRS-ie i mógł podpisać Pełnomocnictwo.

Co wy na to? 1 jest ok ale co na temat pkt 2 i 3.

2

Odp: Pełnomocnictwo

Moim zdaniem w pierwszej kolejności złożenie wyjaśnień.

3

Odp: Pełnomocnictwo

Czyli jak wykonawca złoży wyjaśnienia, że na dzień wystawienia pełnomocnictwa prokurent widniał w KRS-ie i ten KRS dołączy do wyjaśnień to będzie ok?

Czy ten KRS dołączony do wyjaśnień musi być wtedy potwierdzany za zgodność z oryginałem, bo nie jest dokumentem potwierdzającym spełnianie warunków - właściwy KRS potwierdzający brak przesłanek  z art. 24.1.2 jest już w ofercie.

4

Odp: Pełnomocnictwo

W odniesieniu do członków zarządu którzy zostali odwołani z funkcji, ustanowione przez nich pełnomocnictwa zachowują moc (są ważne), gdyż osoby te działały jako organ a zmiany w jego składzie nie mają znaczenia dla bytu udzielonych pełnomocnictw, pod warunkiem że udzielenie było skuteczne.