1

Temat: Brak podstaw do wykluczenia

PN powyżej progów unijnych, żądam wszystkich dokumentów z rozporządzenia potwierdzających Brak podstaw do wykluczenia. Czy prawidłowym będzie zapis w siwz:
"w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty odrębnie dla każdego z Wykonawców"?

2

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

Dobrze jest wymienić z jakiego punktu SIWZ dokumenty mają zostać złożone osobno dla każdego partnera konsorcjum.

3

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

Ok, tak jest zrobione, tylko czy prawidłowym jest żądanie np. oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia od każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia? Mogą je złożyć wspólnie na jednym dokumencie, czy każdy na odrębnym dokumencie, czy może podpisać je lider konsorcjum w imieniu wszystkich wykonawców?

4

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

Mogą złożyć wspólnie na jednym dokumencie

5 (edytowany przez kamila78 2010-08-11 07:12:18)

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

Czyli:
1. oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - składają wspólnie na jednym dokumencie lub na odrębnych dokumentach,
2. odpis z właściwego rejestru lub oświadczenie z art. 24 ust. 1 pkt 1 - składają odrębnie,
3. zaświadczenie z us/ZUS/KRUS - składają odrębnie,
4. informacja z KRK - składają odrębnie.

W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia koncesja musi być złożona dla każdego z nich?

6

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

Chyba logiczne że nie.

7

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

"Łącznie występujący wykonawcy winni być traktowani jak wykonawca. Każdy z takich wykonawców z osobna też winien być traktowany jak wykonawca.  W świetle orzecznictwa nie ulega wątpliwości, że odrębnie każdy z członków konsorcjum musi spełnić warunki niepodlegania wykluczeniu z postępowania. Łącznie natomiast powinny być spełniane warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2, tj. dysponowanie potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, posiadanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Kumulacji co do zasady będzie podlegać również potencjał finansowy i ekonomiczny (art. 22 ust. 1 pkt 3), z tym że niektóre aspekty sytuacji finansowej są integralnie związane z indywidualną sytuacją podmiotu (np. płynność finansowa). Wówczas warunek taki powinni spełniać odrębnie poszczególni członkowie konsorcjum. Podobnie w sytuacji postawienia warunku udziału w postępowaniu posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej prowadzonej działalności na określoną sumę. Ochrona ubezpieczeniowa jednego z konsorcjantów nie obejmuje innych członków konsorcjum, dlatego też warunek taki powinien spełniać każdy z nich. Należy się również opowiedzieć za brakiem obowiązku posiadania uprawnień ustawowych (art. 22 ust. 1 pkt 1) przez wszystkich członków konsorcjum. Wyjątek będzie jednak stanowić sytuacja, w której wszystkie aspekty objęte zamówieniem wymagają posiadania uprawnień, gdyż wówczas konsorcjant, który ich nie posiada, nie mógłby w ogóle uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia".
Pn na kredyt. Czy konsorcjant może uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, jeżeli nie posiada zezwolenia KNB lub dokumentu równoważnego?

8

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

Z czego (czyj) to cytat?

9

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

komentarz z Lexa, ale z 2007

10

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

...Wyjątek będzie jednak stanowić sytuacja, w której wszystkie aspekty objęte zamówieniem wymagają posiadania uprawnień, gdyż wówczas konsorcjant, który ich nie posiada, nie mógłby w ogóle uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia...
Nie ma takiego zamówienia. Nawet organizacja pod względem logistycznym czy zwykły transport materiałów, osoba decyzyjna w zamówieniu i.t.p

11

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

Dziękuję za odpowiedzi.

12

Odp: Brak podstaw do wykluczenia

Wydaje się, że kamila78 otrzymała już wyczerpującą odpowiedź.

Teraz inna kwestia.

kamila78 napisał/a:

" Wyjątek będzie jednak stanowić sytuacja, w której wszystkie aspekty objęte zamówieniem wymagają posiadania uprawnień, gdyż wówczas konsorcjant, który ich nie posiada, nie mógłby w ogóle uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia".

Bardzo zastanawiające i zdumiewające.
Zaprezentowane myślenie przekłada się zaraz na podwykonawców i może wszystkich pracowników. Wszystkie aspekty robót budowlanych wymagają posiadania uprawnień, a wtedy pracownik, który ich nie posiada, nie mógłby w ogóle uczestniczyć w wykonywaniu robót. Logiczne???
Ja się z tym nie zgadzam, a jeśli dobrze rozumiem to cbud też.