1

Temat: jedna oferta czy 2 i czy do odrzucenia?

PN- usługi eksperckie: Zapisy z SIWZ:
1. "każda usługa ekspercka na danym obszarze stanowi odrębną część zamówienia),
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert na jedną bądź kilka wymienionych i opisanych w rozdziale .......... części przedmiotu zamówienia.
3.oferta musi zawierać łączną ryczałtową cenę brutto przedmiotu zamówienia, zwaną dalej ?łączną ceną brutto oferty? lub także ?ceną?, w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz. U. Nr 97, poz. 1050, z późn. zm.
4. Cena podana przez wykonawcę jest wiążąca od chwili złożenia przez wykonawcę oferty i nie ulegnie zmianie, nawet jeśli wykonawca nie przewidział w ofercie zmian cenotwórczych składników .......i nie ulega zmianie w trakcie realizacji umowy.
5. Kryterium oceny ofert: Łączna ryczałtowa cena brutto oferty
6. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę na każdą z części zamówienia. Oferty wykonawcy, który złoży więcej niż jedną ofertę na część zamówienia, zostaną uznane za niezgodne z ustawą i odrzucone."

Wykonawca złożył mi jeden formularz ofertowy i podał w nim 2 części zamówienia na kwotę ok. 60 tyś. , nie podając ile wynosi cena każdej z części tylko 2 części łącznie tyle wynoszą. Co teraz powinnam zrobić? czy to jest jedna oferta czy dwie? jest jedna cena dwóch ofert, czy ją odrzucić i na jakiej podstawie czy wezwać do wyjaśnień ceny części i czy mogą poprawić- rozbić cenę na 2 części? Nie bardzo wiem co dalej...

2

Odp: jedna oferta czy 2 i czy do odrzucenia?

W pierwszej kolejności wyjaśnienia.

3

Odp: jedna oferta czy 2 i czy do odrzucenia?

i mogą mi napisać ile wynosi każda z części i będzie ok?

4

Odp: jedna oferta czy 2 i czy do odrzucenia?

podali już jedną cenę ok. 60 tys na 2 części zamówienia

5

Odp: jedna oferta czy 2 i czy do odrzucenia?

co mogą mi wyjaśnić?czy to jedna oferta??? czy dwie oferty i mogą podać mi 2 ceny na 2 części przedmiotu zamówienia?

6

Odp: jedna oferta czy 2 i czy do odrzucenia?

Udzielenie wyjaśnień przez wykonawcę w trybie art. 87 ust. 1 ustawy Pzp nie jest obowiązkiem. Jednak skoro żądane przez zamawiającego wyjaśnienia zostały złożone, to wiążą one wykonawcę na równi z ofertą. Wykonawca nie ma możliwości odwołania złożonych wyjaśnień i podlegają one ocenie (wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 20 stycznia 2009 r.; sygn. akt KIO/UZP 11/09).
Masz prawo żądać od wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty (art. 87 ust. 1 ustawy Pzp). Pamiętaj, że wyjaśnienia takie nie mogą prowadzić do zmian w treści oferty (z zastrzeżeniem przypadków określonych w ustawie, m.in. poprawienie omyłek), a muszą ograniczać się jedynie do wskazania sposobu rozumienia treści zawartej w ofercie.
Ponadto nie powinnaś rezygnować z wyjaśnienia nieprecyzyjnych części oferty, z góry zakładając, że na pewno zmienią one jej treść. Przepis art. 87 ust. 1 zdanie 2 ustawy Pzp należy interpretować tak, iż dopiero ewentualne próby zmiany treści oferty (ceny, przedmiotu, warunków realizacji itp.) w udzielonych wyjaśnieniach należy uznać za bezskuteczne/nieważne (por. wyrok KIO z 13 sierpnia 2009 r., sygn. akt: KIO/UZP 992/09).
Wyjaśnienia treści oferty stanowią oświadczenie wykonawcy, którym jest on związany na równi ze złożoną ofertą. Jednakże możesz odrzucić, w oparciu o przesłankę wynikającą z art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, ofertę wykonawcy tylko wówczas, gdyby udzielone wyjaśnienia w jakikolwiek sposób świadczyły o niezgodności samej oferty z treścią siwz. Wyjaśnienia wykonawcy mogą co najwyżej potwierdzać ewentualną sprzeczność oferty z siwz, nie mogą zaś samodzielnie stanowić podstawy do odrzucenia oferty.

7

Odp: jedna oferta czy 2 i czy do odrzucenia?

tylko nie bardzo wiem o co ich pytać? czy mogą podać 2 ceny 2 części i czy będą ważne i nie zmieni się treść oferty w sposób istotny?