Nie możesz zrobić adaptacji pomieszczeń, jeśli nie wiesz jaki aparat rtg bedziesz posiadał ze względu na różne konstrukcje i potrzeby takich aparatów.
Zatem:
1) zrobisz to w jednym postępowaniu, ale wtedy będziesz musiał całość zadania powierzyć jednej firmie - większe koszty, bo albo firma budowlana dostarczy aparat ze swoim narzutem, jeśli będziesz wymagał w SIWZ, aby roboty budowlane były wykonywane przez wykonawcę, któremu udzielisz zamówienia (dostawa podwykonawca), albo dostawca rtg narzuci swoje na roboty, gdy będziesz wymagał aby wykonawca, któremu udzielisz zamówienia dostarczył aparat (roboty podwykonawca). W tym przypadku idealnie byłoby gdyby zamówienie otrzymało konsorcjum dostawca rtg + firma budowlana. No i brak dokumentacji ściśle określającej zakres robót brak kosztorysu, co również zapewne podniesie cenę, gdyż wykonawca robót zabezpieczy się przed tym co nie przewidziane (rozliczenie robót ryczałtowe). Jednak szybciej bo jedno postępowanie.
2) rozdzielisz to na dwa zadania i wtedy najpierw musisz wybrać dostawcę rtg, bo on musi podać wymagania dotyczące adaptacji pomieszczeń, a następnie zrobisz dokumentację i wybierzesz wykonawcę robót budowlanych - taniej bo dokładnie i bez narzutów pośrednich, ale pamiętaj o przesunięciu terminu dostawy rtg, bo co zrobisz z aparatem jeśli modernizacja nie zostanie jeszcze zakończona. No i potrzba czasu na przeprowadzenie 2 lub nawet 3 postępowań (dokumentacja projektowa dla adaptacji)
W przypadku podziału dostawę rtg, z uwagi na wartość możesz mieć na podstawie pełnej procedury (art. 11 ust. 8 Pzp), a na roboty budowlane pow. 60 000 euro, bo są to drogie prace.
W jednym postępowaniu masz procedurę pow. 60 000 euro, bo nie ma wówczas zastosowania art. 6 ust. 2 Pzp lecz art. 6 ust. 3 Pzp, bo adaptacja lub modernizacja pomieszczeń to nie instalacja lub rozmiesczenie dostarczonych rzeczy więc udzielasz zamówienia na roboty, a nie dostawy.
Każda opcja ma swoje wady i zalety. Teraz wybieraj.
Pozdrawiam