1

Temat: WR na dystrybucję energii

Czy dla zamówienia z wolnej ręki, gdzie cena jest taryfą urzędową trzeba robic protokół negocjacji? to troszkę ataka fikcja, jak i oferta w tym przypadku. Jakie macie doświadczenie w tej kwestii?

2

Odp: WR na dystrybucję energii

Protokół być musi, choć to faktycznie fikcja w pewnym rodzaju smile

3

Odp: WR na dystrybucję energii

Tak, człowiek się musi prosic o ofertę, a tu jeszcze protokół i patrzą jak na wariata wink

4

Odp: WR na dystrybucję energii

Marcel a z czego wynika, że musi być protokół???
A czy podpisanie umowy nie takim jakby "quasi" protokołem.
I kto ma ten protokół ewentualnie podpisać ze strony Zamawiającego, sam kierownik, czy osoba prowadząca postępowanie???

5

Odp: WR na dystrybucję energii

Pamiętaj, iż tryb zamówienia z wolnej ręki nie jest trybem przetargowym, a odrębnym. Polega on na prowadzeniu negocjacji z wybranym wykonawcą. Negocjacje są koniecznym elementem tego trybu; bez ich przeprowadzenia trudno mówić o procedurze z wolnej ręki.
Konsekwencją wymogu, by przeprowadzić negocjacje, z uwagi na zasadę pisemności postępowania, jest konieczność udokumentowania faktu przeprowadzenia negocjacji.

6

Odp: WR na dystrybucję energii

A czy ten ewentualny protokół może się ogranczyć np.
Dnia tego i tego wysłano zaproszenie do negocjacji,
Określono istotne warunki świadczenia danej usługi podano termin jej wykonaia itp.
Wystąpiono do Wykonawcy z wnioskiem o sporządzenie projektu umowy.
Następnie Wykonawca przesłał projket umowy, który został w całości zaakceptowany przez Zamawiającego.
Czy tyle wystarczy???
Kto to ma podpisać Wykonawca również ???