26

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

karolk napisał/a:

A jakie odrębne przepisy (art. 89 ust.1 pkt 8 ustawy Pzp) wymagają złożenia zaświadczenia z ewidencji działalności gospodarczej (EDG).
Zamawiający może żądać tego zaświadczenia na podstwie art. 36 ust.1 pkt 14 ustawy Pzp  zatem w przypadku jego niezłożenia, można odrzucić ofertę na podstawie 89 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp.

A co ma do tego 36.1.14? Żądasz EDG jako formy pełnomocnictwa.

27

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

36.1.14, też nie wiem o co biega?,
".......z kolei odrzucenie oferty, do której nie uzupełniono ?innych dokumentów? będzie możliwe na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 8 Pzp, o ile dokumenty te miały potwierdzać prawidłowość (ważność) oferty."Renata Dzikowska
naczelnik w Departamencie Kontroli UE UZP

28

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Jak będzie jakiś wyrok to pewnie się sprawa rozstrzygnie.

29

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Sprawa jest co najmniej dyskusyjna, nie rozgryziemy tego na forum smile

30

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Informator UZP Nr 6/2010 z czerwca 2010 r.:
"Stosownie do postanowienia art. 25 ust. 1 ustawy Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zamawiający może żądać od wykonawców oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania. Tymi dokumentami są dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez zamawiającego. Istotne jest zatem to, aby z przedkładanych przez wykonawców dokumentów wynikało spełnianie warunków wymaganych przez zamawiającego. Dokumenty te muszą zatem stanowić potwierdzenie warunków udziału w postępowaniu i wymagań stawianych oferowanym dostawom, usługom lub robotom budowlanym. Stanowi to konsekwencję faktu, że ciężar udowodnienia spełniania warunków udziału w postępowaniu spoczywa na wykonawcy, a nie na zamawiającym (art. 22 ust. 1 i art. 26 ust. 1 i 2 ustawy Pzp).
Powyższe wskazuje, że obowiązek wezwania wykonawcy do uzupełnienia dokumentów zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy Pzp odnosi się do wszystkich dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, a więc zarówno dokumentów potwierdzających spełnianie warunków ?pozytywnych?, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, jak i brak podstaw do wykluczenia z postępowania - niespełnianie warunków ?negatywnych?, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
Na marginesie należy zauważyć, że w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp jest mowa o ?oświadczeniach lub dokumentach niezbędnych do przeprowadzenia postępowania?, jakich może żądać zamawiający od wykonawców. Kategoria ta została doprecyzowana w wydanym na podstawie art. 25 ust. 2 ustawy Pzp rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawców, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane z dnia 30 grudnia 2009 r. (Dz. U. Nr 226, poz. 1817). Tym samym przyjąć należy, że obowiązek wzywania wykonawców do uzupełnienia oświadczeń lub dokumentów na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp dotyczy wszystkich oświadczeń lub dokumentów, które zostały wymienione w ww. rozporządzeniu".

31

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Jakoś mnie to nie przekonuje poza tym nie mam takiego problemu bo nie żądam EDG, nie jest mi to do niczego potrzebne, a później tylko same kłopoty co widać po temacie.

32

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Dla mnie ciągle wydaje się że żadając ośw. z art. 24.1 muszę dodatkowo żądać z art. 24.1.2. Jak dla mnie jedno zawiera się z drugim. No ale jestem tylko mało doświadczonym praktykiem a nie jakimś myślicielem w rodzaju tych co wymyślili nowe protokoły.

33

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Skoro KIO orzeka, że na podstawie art. 25.1 (zdanie pierwsze) - można żądać EDG, to i na podstawie art. 26.3 (zdanie pierwsze) można chyba wezwać do uzupełnienia.
Pomijam w tym momencie fakt, że takie wyjaśnienie KIO nie do końca mnie przekonuje.

36.1.14 - 89.1.2 - Karolu, na czym opierasz taką tezę. Dysponujesz jakimś wyrokiem w tym kierunku?

34

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Apollo napisał/a:

Skoro KIO orzeka, że na podstawie art. 25.1 (zdanie pierwsze) - można żądać EDG, to i na podstawie art. 26.3 (zdanie pierwsze) można chyba wezwać do uzupełnienia.

Nie można, a trzeba.

35

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

.Moim zdaniem, zaświadczenie z EDG nie jest dokumentem potwierdzającym spełnianie warunków udziałi w postępowaniu. Nie zgadzam sie z uzasadnieniami obu przytoczonych przeze mnie powyżej wyroków KIO w zakresie powoływania się na art. 25 ust.1 . Wynika to również z opinii prawnej UZP dostępnej na stronie internetowej UZP.
Oto pełna treść tej opinii prawnej:

"Brak podstaw do żądania zaświadczenia z ewidencji działalności gospodarczej
Zgodnie z definicją legalną art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), przez wykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego. Przepis ten, wraz z normą wyrażoną w 23 ust. 1 ustawy, która dopuszcza możliwość wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez wykonawców, wyraża zasadę powszechnej dostępności podmiotów do zamówień publicznych, bez względu na ich status, formę organizacyjno-prawną, czy też narodowość. Do podstawowych zasad ustawy Prawo zamówień publicznych należy bowiem zaliczyć zasady równego traktowania wykonawców oraz zapewnienia uczciwej konkurencji pomiędzy nimi (art. 7 ust. 1 ustawy).
Zasad równego traktowania i uczciwej konkurencji nie można jednak traktować w sposób absolutny, tj. nakazujący zamawiającemu udzielenie zamówienia publicznemu każdemu wykonawcy, również i takiemu, który nie daje rękojmi należytego wykonania zamówienia. W świetle przepisów ustawy Pzp wykonawcą zamówienia publicznego może być bowiem tylko i wyłącznie podmiot, który spełnia warunki określone ustawą.
Ustawa Prawo zamówień publicznych, ogranicza krąg potencjalnych wykonawców którym można udzielić zamówienia publicznego do takich, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 oraz co do których nie zachodzą podstawy wykluczenia z powodu nie spełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawców w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację upadłego. Zacytowana regulacja ma na celu zapobieganie udzielaniu zamówień publicznych wykonawcom, którzy nie będą w stanie wykonać zamówienia lub wykonają je z nienależytą starannością. Celem przepisów art. 22 i 24 ustawy Pzp jest zatem ochrona interesu publicznego, m.in. poprzez zapobieganie sytuacjom, w których umowa o zamówienie publiczne nie jest realizowana, co może narazić zamawiających na straty.

W rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817) przewidziano, że w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, zamawiający ? w postępowaniach o udzielenie zamówienia, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp ma obowiązek żądać od wykonawców dokumentów wymienionych w § 2 ust. 1, natomiast w postępowaniach o udzielenie zamówienia, których wartość jest mniejsza niż te kwoty może żądać dokumentów niniejszych. 

Na podstawie § 2 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, w postępowaniach określonych w art. 26 ust. 1 ustawy - zamawiający żąda, a w postępowaniach określonych w art. 26 ust. 2 ustawy - zamawiający może żądać, aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
Ze względu na brak ujawnienia w treści wpisu do ewidencji gospodarczej informacji dotyczących upadłości podmiotu wpisanego, należy stwierdzić, że pojęcie ?właściwy rejestr?, o którym mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia, nie obejmuje ewidencji działalności gospodarczej. 

Jednocześnie wskazać należy, że niedopuszczalne jest utożsamianie pojęcie przedsiębiorcy, którym  ustawodawca posługuje się w art. 4 ust. 1 i 2 z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1807 ze zm.) z pojęciem wykonawcy w rozumieniu ustawy Pzp. Zgodnie bowiem z art. 4 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną ? wykonująca we własnym imieniu działalność gospodarczą. Za przedsiębiorców uznaje się również wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej. Z kolei wykonawca zamówienia publicznego nie musi posiadać statusu przedsiębiorcy. Art. 2 ust. 11 ustawy Pzp, definiujący pojęcie ?wykonawcy? na gruncie tej ustawy, przewiduje, iż jest nim osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego. Ustawodawca w tym przepisie, nie wymaga, aby wykonawca był przedsiębiorcą lub wykonywał działalność gospodarczą. W świetle wykazanego powyżej stanowiska, iż wykonawca nie musi być przedsiębiorcą, stwierdzić należy, iż może on działać nie tylko na podstawie wpisu do rejestru przedsiębiorców, ale również na podstawie wpisu do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego. Na przykład, nie budzi wątpliwości, iż wykonawcą może być samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, który podlega wpisowi do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego.

Na marginesie wskazać należy, że rejestrem w rozumieniu rozporządzenia nie są rejestry działalności regulowanej, których zasadniczym celem jest reglamentacja określonej działalności gospodarczej podejmowanej przez przedsiębiorców (np. rejestr przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie wyrobu i rozlewu wyrobów winiarskich; wyrobu i rozlewu napojów spirytusowych; wyrobu, oczyszczania, skażania, odwadniania alkoholu etylowego prowadzony przez ministra właściwego do spraw rynków rolnych).
Analizując natomiast pojęcie ?odrębnych przepisów wymagających wpisu do rejestru?, do których odsyła § 2 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia, wskazać należy w szczególności na:
? przepisy Kodeksu spółek handlowych, uzależniających powstanie spółek handlowych: osobowych i kapitałowych od wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: art. 251 § 1 w przypadku spółki jawnej, oraz odpowiednio art. 79 w przypadku spółki partnerskiej, art. 109 § 1 - spółki komandytowej, art. 163 pkt 5 - spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, art. 306 pkt 4 - spółki akcyjnej.
? art. 11 § 1 ustawy z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze, który stanowi, iż spółdzielnia nabywa osobowość prawną z chwilą uzyskania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

? art. 17 ust. 1 stawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach, przewidujący, iż stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną i może rozpocząć działalność z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.
? art. 16 ustawy z dnia 25 września 1981 r. o przedsiębiorstwach państwowych ? przedsiębiorstwo państwowe uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.
? art. 39 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej odnośnie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, które uzyskują osobowość prawną z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.
Mając na względzie powyższe, wskazać należy na zasadniczy cel, w jakim wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego zostaje zobowiązany do przedłożenia odpisu z właściwego rejestru, lub złożenia oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, jakim jest wykazanie braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z uwagi na jego upadłość lub likwidację. W szczególności badając aktualny odpis z właściwego rejestru lub analizując oświadczenie złożone przez wykonawcę będącego osobą fizyczną, zamawiający stwierdzić ma bowiem, czy w stosunku do określonego wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp. W związku z tym, że z zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej nie wynika, czy w stosunku do wykonawcy otwarto likwidację lub ogłoszono jego upadłość, dokument ten nie potwierdza braku podstaw do wykluczenia  w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, a w konsekwencji, nie może on być dokumentem wymaganym na potwierdzenie tych okoliczności. Jednocześnie realizując naczelną zasadę równego traktowania wykonawców, która zobowiązuje zamawiającego do stawiania równych warunków i wymagań wobec wszystkich potencjalnych podmiotów mogących brać udział w postępowaniu, ustawodawca wprowadził możliwość żądania w stosunku do osób fizycznych złożenia oświadczenia w zakresie niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp. Przy czym pod pojęciem ?osoby fizycznej? w rozumieniu niniejszego przepisu należy rozumieć zarówno:
a) przedsiębiorców będących osobami fizycznymi i wspólnikami spółki cywilnej, którzy 
   zgodnie z art. 14 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej podlegają wpisowi do
   ewidencji działalności gospodarczej, jak i

b) osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, które w związku z wejściem w     życie w dniu 31 marca 2009 r. ustawy nowelizującej ustawę z dnia 28 lutego 2003 r. ?
    Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U. Nr 60, poz. 535 z późn. zm.) uzyskały możliwość   ogłoszenia upadłość".

W związku z tym, jeżeli zamawiający żądać zaświadczenia z EDG, to może żądać tego zaświadczenia od wykonawcy, z którym podpiszę umowę o zamówienie publiczne na podstawie art. 36 ust.1 pkt 14 ustawy Pzp., który stanowi:
"SIWZ zawiera co najmniej informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego".
Na tej samej podsta\wie mogę również żądać kserokopii uprawnień budowlanych i zaświadczenia o przynależności do okręgowej izby samorządu budowlanego.

36

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Słuchajcie dajmy sobie spokój z żądaniem tego dok. (na przyszłość), i po problemie wink

37

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

karolk napisał/a:

.Moim zdaniem, zaświadczenie z EDG nie jest dokumentem potwierdzającym spełnianie warunków udziałi w postępowaniu. Nie zgadzam sie z uzasadnieniami obu przytoczonych przeze mnie powyżej wyroków KIO w zakresie powoływania się na art. 25 ust.1 .

Moim również, ba nawet KIO uważa tak samo - żądamy EDG nie jako dokumentu potwierdzającego spełnianie warunków, a jako dokumentu (innego) niezbędnego do przeprowadzenia postępowania. A skoro według KIO - pierwsze zdanie art. 25.1 daje nam prawo żądania EDG, to moim zdaniem - również pierwsze zdanie art.26.3 daje nam możliwość wezwania do uzupełnienia.

38

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Marcel napisał/a:

Słuchajcie dajmy sobie spokój z żądaniem tego dok. (na przyszłość), i po problemie wink

Marcel, temat jest bardziej złożony niż ci się wydaje.

39

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Zgadzam się z Mirasem i Apollo, że sprawa jest bardzo złożona i w tej sytuacji żadając zaświadczenia z EDG sami komplikujemy prowadzone postępowanie o zamówienie publiczne. Bezsporny jest fakt, że ustawa Pzp im więcej razy jest nowelizowana, to jest co raz więcej problemów przy jej stosowaniu. Nie pomagają nam zarówno opinie UZP, jak i orzecznictwo KIO, które nie jest jednolite i niekonskwentne.

40

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Ja zdania nie zmienię, i swoją opinię wyraziłem powyżej, owszem sprawa jest skomplikowana, dlatego lepiej zbędnego papierka nie żądać.

41 (edytowany przez Apollo 2011-01-21 07:35:24)

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Sprawa jest bardziej skomplikowana w przypadku spółki cywilnej.
Np.

Ofertę składa spóła cywilna, w skład której wchodzą Kowalski i Nowak. Ofertę podpisuje sam Kowalski ? co w tej sytuacji powinien zrobić Zamawiający?:

a) nic, bo w spółce cywilnej, co do zasady obowiązuje tzw. przedstawicielstwo ustawowe. Zamawiający uznaje więc, że Kowalski składając podpis złożył go również w imieniu Nowaka. Problem w tym, że z umowy s.c. może wynikać zupełnie coś innego (np. to, że oferta powinna zostać podpisana przez obydwu wspólników).
Jeżeli zażądamy umowy spółki cywilnej dopiero po wyborze najkorzystniejszej oferty, a przed podpisaniem umowy ? to może się okazać, że będziemy zmuszeni unieważnić wybór najkorzystniejszej oferty ? wezwać do uzupełnienia pełnomocnictwa ? dokonać ponownego wyboru? (możliwe, że innego?).

b) żądać pełnomocnictwa na podstawie art. 26.3. ? zdaniem części doktryny
w przypadku s.c. nie mamy do tego prawa (brak sankcji za niedostarczenie ? przedstawicielstwo ustawowe).   

c) żądać umowy s.c. na etapie składania ofert ? jako pełnomocnictwa (umowa = pełnomocnictwo).

d) żądać już w siwz/ogłoszeniu ? umowy s.c. - traktując ją jako dokument niezbędny do przeprowadzenia postępowania ? na podstawie art. 25.1 ? zdanie pierwsze
- powstaje następne pytanie, co w sytuacji, jeżeli wykonawca takiego dokumentu nie załączy:
- zgodnie z art. 26.3 powinniśmy wezwać do uzupełnienia!
- jednak co w sytuacji, gdy nie uzupełni (wykluczenie odpada)!
- czy możemy w tej sytuacji odrzucić ofertę na podstawie art. 89.1.8
  w zw. z art. 78 kodeksu cywilnego?

Jest jeszcze kwestia przekroczenia/bądź nie czynności zwykłego zarządu ? a to jest zapisane w umowie spółki cywilnej.

42

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

kaskaa napisał/a:

ja nie żądałam zaśw. z ewidencji, sami z siebie go przesyłają

chyba wszyscy o tym zapomnieli ,że kaskaa nieżądała żanego zaświadczenia z EDG! ale dyskusja a i owszem podoba mi się

43

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

myszy1953 napisał/a:

żaświadczenie może w tej chwili służyć  jedynie do stwierdzenia ,że ofertę podpisała osoba uprawniona, i wielu Zamawiaczy przemyca taki zapis

Firma (nazwa) - tam wyraźnie napisane kto może podpisać gdyż składa się z danych osoby fizycznej

44

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

a ja stosuję taki myk czyli jeszcze jedno oświadczonko
ZAŁĄCZNIK NR ........ Strona ...... z ogólnej liczby ...... stron     wzór nr 1.1.C.
OŚWIADCZENIE OSOBY FIZYCZNEJ O BRAKU PODSTAW DO WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA W ZAKRESIE ART. 24 UST. 1 PKT. 2 USTAWY PZP.   

Ja, niżej podpisany ????????????????..............??., prowadzący działalność gospodarczą na
                                                      Imię, nazwisko
podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej numer ??............................ prowadzonej przez ?????????????????.............................????..................................................???. pod nazwą: ...........................???????.????.................??????????, z siedzibą w(e) ?.....????????????., ul. ................................................................................

oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, ponieważ:

?    nie otwarto w stosunku do mnie likwidacji
?    nie ogłoszono w stosunku do mnie upadłości lub po ogłoszeniu upadłości zawarto ze mną układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego.

45

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

A ja bardziej okrojony smile

46

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

A czy wykonawca będący osobą fizyczną musi być wpisany do EDG ?   Z czego to wynika ? Jak się to ma do legalnej definicji wykonawcy zawartej w art. 2  pkt 11 ustawy Pzp ?

47

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Nie musi być wpisany do EDG.

48

Odp: ewidencja działalności gospodarczej

Do myszy1953 - a co zrobisz, jak w tym oświadczeniu wykonawca będący osobą fizyczną nie wypełni tego oświadczenia w zakresie wpisu do EDG ?