1

Temat: udzielenie zamówienia-ceny jednostkowe

PN na usługi geodezyjne w roku 2011. W formularzu cenowym wykonawcy podają ceny jednostkowe na poszczególne usługi, ceną oferty jest suma cen jednostkowych.
W ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia należy podać - w przypadku cen jednostkowych - szacunkową ilość x cena jednostkowa.
I co tu wpisać? Nie jesteśmy w stanie konkretnie przewidzieć, ile i jakie z tych usług zlecimy. Mamy wstępne szacunkowe ilości usług, które zlecimy, ale nie obejmują one wszystkich usług wyszczególnionych w formularzu cenowym - zrealizujemy tylko część z nich.

Pomysł 1. Wpisuję kwotę wynikającą z przeliczenia cen jednostkowych x usługi, które pracownik merytoryczny zamierza zrealizować w takiej ilości, jaką przewidział + usługi, które prawdopodobnie nie będą realizowane w ilości po 1 (czysta fikcja);
2. Wpisuję kwotę wynikającą z przeliczenia cen jednostkowych tylko tych usług, które pracownik merytoryczny zamierza zrealizować (nie wszystkie usługi z formularza) x ilość tych usług przewidziana przez pracownika merytorycznego;

Pokręcone to, ale może ktoś miał podobny problem i wskaże rozwiązanie?

2

Odp: udzielenie zamówienia-ceny jednostkowe

Osobiście uważam że którą opcję nie wybrać, błędu nie będzie, są ceny jednostkowe a do ogłoszenia trzeba ją przeliczyć przez szacunek ilości ogółem, ale zawsze to tylko szacunek który może się zmienić.

3

Odp: udzielenie zamówienia-ceny jednostkowe

No to pomysł 3: w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia podaje sumę cen jednostkowych z formularza ofertowego.
Po przeliczeniu ceny oferty wg sposobów z poprzedniego posta przekraczam kwotę, jaką Z. zamierza  przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

4

Odp: udzielenie zamówienia-ceny jednostkowe

Pomysł 4: wpisać kwotę, jaką Z. zamierza  przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Problem1: jak jest możliwe odniesienie ww. kwoty do cen jednostkowych podanych w ofertach???

Wniosek 1: zamawiający powinien na samym początku określić jakieś ilości przy poszczególnych pozycjach. Dziwne, że tego nie uczynił i że nikt dotychczas tego nie zauważył.