1

Temat: pełnomocnictwo

pn na roboty, ofertę składa konsorcjum, do oferty jest załączone pełnomocnictwo:
" udzielam pełnego pełnomocnictwa do reprezentowania firmy A w procedurze przetargowej pn ... prowadzonej przez ... firmie B , która jest jednocześnie liderem zawiązanego wspólnie konsorcjum. Zgadzam się tym samym z wszelkimi zapisami w siwz dotyczącymi wspólnego składania ofert przez 2 wykonawców zawiązujących konsorcjum"
pełnomocnictwo podpisane przez 2 wykonawców.
czy mogę uznać takie pełnomocnictwo?

2 (edytowany przez Marcel 2011-06-24 12:50:07)

Odp: pełnomocnictwo

Czy jest coś jeszcze w tym pełnomocnictwie, czy jest tylko takie krótkie?Pełnomocnictwo pisemne nie ma narzuconej przez przepisy formy. Najważniejsze jest, by wynikało z niego, kto, kogo i do czego upoważnia. Naturalnie, im bardziej będzie ono szczegółowe, tym będziecie wątpliwości.
Dla ważności udzielonego pełnomocnictwa konieczne jest, aby jego treść:

1  identyfikowała wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
2   wskazywała, jakiego postępowania dotyczy,
3  określała jego zakres (czy pełnomocnictwo upoważnia jedynie do reprezentowania  wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia, czy do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego),
  4 zawierała podpisy wszystkich wykonawców, w tym ustanowionego pełnomocnika.

3

Odp: pełnomocnictwo

pełnomocnictwo jest takie krótkie

4

Odp: pełnomocnictwo

udzielam pełnego pełnomocnictwa- chyba bym się nie czepiała

5

Odp: pełnomocnictwo

Najszerszym typem pełnomocnictwa dopuszczanym przez te przepisy jest pełnomocnictwo ogólne, w którym nie określa się dokładnie czynności, do dokonywania których umocowany jest pełnomocnik, co nie oznacza, że może on dokonywać wszelkich czynności.

Zgodnie bowiem z przepisem art. 98 kc pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie do czynności zwykłego zarządu, a więc do czynności zwykle podejmowanych w ramach prowadzenia danej działalności. Pojęcie czynności zwykłego zarządu nie jest ustawowo zdefiniowane, zatem ustalenie zakresu takich czynności odbywa się odrębnie dla każdego przedsiębiorcy. Warto zatem pamiętać, że pełnomocnictwo do dokonywania czynności w imieniu spółki będzie miało ograniczony zakres, a pełnomocnictwo do dokonywania wszelkich czynności w imieniu spółki może zostać uznane za nieważne.
może się przyda

6

Odp: pełnomocnictwo

"udzielam pełnego pełnomocnictwa......", to można rozumieć jako ogólne, lecz jak dla mnie to przedstawione nie było by wystarczające.

7

Odp: pełnomocnictwo

też tak uważam

8

Odp: pełnomocnictwo

Pełnomocnictwo ogólne za bardzo ogólne smile

9

Odp: pełnomocnictwo

też tak myślałam, więc wzywam do uzupełnienia

10

Odp: pełnomocnictwo

... no to powodzenia wink