1

Temat: wolna ręka?

ogłosilismy przetarg na roboty, nikt nie złozył oferty, więc unieważnilismy. Ogłosilismy 2 przeatrg, wpłynęły 2 ofert, ale zostały odrzucone ze względu na niezgodność z SIWZ (błędy w kosztorysie, które nie mogły zostac poprawione). czy może mieć w tej sytuacji zastosowanie art. 67 ust. 1 pkt 4? czy możemy tereaz zlećić wykonanie z wolnej ręki?

2

Odp: wolna ręka?

Tak.

3

Odp: wolna ręka?

w przetargach stawialismy wykonawcom warunki udziału w postępowaniu. czy w trybie z wolnej ręki możemy odstapić od konkretyzowania warunków udziału i żądac tylko oświadczenia z art. 22 o spęłnianiu warunków udziały i oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia?

4

Odp: wolna ręka?

Jeżeli ZWR na podstawie art. 67 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, to warunku udziału nie mogą być zmienione. Zobacz uchwałę Krajowej Izby Odwoławczej KIO/KD 6/10

5

Odp: wolna ręka?

Zobacz też  "Informator UZP"  z października 2010 r. - "Zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust.1 pkt 4 oraz art. 67 ust.1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - przykłady naruszeń wykrywanych w toku kontroli przeprowadzanej przez Prezesa UZP", oraz Uchwały Krajowej Izby Odwoławczej:
- KIO/KD 66/10
- KIO/KD 62/11

6

Odp: wolna ręka?

Dokładnie tak, jak wskazał Karol.

7

Odp: wolna ręka?

dziękuję za pomoc

8

Odp: wolna ręka?

wynagrodzenie jest określone jako kosztorysowe, w takim przypadku mogę żądać kosztorysu od wykonawcy przed negocjacjami? złozony kosztorys też może być przedmiotem negocjacji?
czy mogę też żądać złożenia przed podpisaniem umowy ZNWU?

9

Odp: wolna ręka?

Żądać jak najbardziej, ale najlepiej niech dostarczą do negocjacji.

10

Odp: wolna ręka?

Wasza wola jakie postawicie warunki, przedmiotem negocjacji może być praktycznie wszystko, głównym celem jest realizacja zamówienia na najlepszych warunkach dla obu stron smile