Taki pogląd nie może pozostać bez komentarza.
peri78 napisał/a:1) od kiedy to ceny jednostkowe się wyznacza dokonując dzielenia wartości przez ilość? 2) Podstawą zawsze jest cena jednostkowa, której kwotę podaję się 3) z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku 4) Cena ta jest mnożona przez ilość i dopiero wtedy otrzymujemy wartość. 5) Dla mnie jest to omyłka rachunkowa, którą należy poprawić.
1)Czyżby ktoś tu mówił o takim wyznaczaniu? Nie, co najwyżej było o sprawdzaniu. Ceny jednostkowe SĄ już zawarte w ofercie, badzo precyzyjne, czyli dokładne, jedynie ich ZAPIS jest szczególny.
2) Z tym można polemizować. A z resztą tak zapewne jest - ceny jednostkowe materiałów, sprzętu, robocizny.
3) Dwa??? Nie wynika to z żadnego przepisu prawa, dokładność może być dowolna (!), by się przekonać wystarczy przypomnieć sobie kurs euro lub popatrzeć w rozliczenia energii.
4) Niekoniecznie tak, a w ogóle to z czego to wynika? Jeśli mówimy o robotach budowlanych, to przepisy prawa zostawiają nam pełną swobodę w zakresie sposobu ustalania ceny, naprawdę, a tym bardziej w innych dziedzinach.
5) No, niech więc będzie: POPRAWCIE CENY JEDNOSTKOWE PRZEZ ZWIĘKSZENIE ICH DOKŁADNOŚCI. Przy cenie najdroższej pozycji rzędu 1 000 000,00zł mamy ok. 9 cyfr znaczących, w takim przypadku 10 cyfr znaczących w cenie jednostkowej powinno wystarczyć.