Odp: Oprogramowanie komputerowe
Jednocześnie ma wszelakie potrzebne funkcje i konia z rzędem jak kto powie czego mu tam brakuje.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Jednocześnie ma wszelakie potrzebne funkcje i konia z rzędem jak kto powie czego mu tam brakuje.
super, wszystko biorę pod uwagę:)
Pozwólcie że wrócę do wątku ale zapytam inaczej : Projekt unijny - zadanie polega na zakupie materiałów i pomocy dydaktycznych ( wartość ok. 120 tys. brutto ) oraz sprzętu komputerowego ( kwota 15.000 zł.) Czy istnieje możliwośc przeprowadzenia przetargu w 2 czesciach 1 - pomoce, 2 -sprzet komputerowy? Czy też, skoro komputery to wydatek poniżej pzp to absolutnie nie mogę tego przeprowadzić w jednym łącznym postępowaniu w ramach zp.
Możesz to że jedna część będzie poniżej Pzp nie ma znaczenia.
a jeżeli funkcjonuje u nas ( jak u większosci zresztą ) regulamin udzielania zamówień do 14 tys euro to czy nie będzie to błędem, że podpinam się pod PZP a tymi zakupami?
zasadnicze znaczenie w tej sytuacji ma wartość części, na którą chcesz udzielić zamówienia. Jeżeli nie przekracza progu 14.000 euro obligującego Cię do stosowania przepisów Pzp, nie musisz ich stosować. Wolno Ci zawrzeć umowę w sprawie tej części w trybie pozaustawowym. Celem nowego przepisu art. 6a ustawy Pzp jest odformalizowanie procedur udzielania zamówień w przypadku zlecania prac lub dostaw o niewielkiej wartości. Co do zasady możesz udzielić zamówienia w częściach, gdy z góry przewidujesz całkowity zakres zamówienia, lecz decydujesz się na sukcesywne dokonywanie zakupów (np. ze względów technicznych czy organizacyjnych).
Jeśli udzielasz zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania, wartością zamówienia jest łączna wartość części. Jeżeli tak obliczona całkowita wartość zamówienia przekroczy 14.000 euro, masz obowiązek stosować określone procedury ustawy Pzp do poszczególnych części zamówienia, mimo że wartość każdej części nie będzie przekraczać 14.000 euro.
Wyjątkiem od tej zasady jest nowe rozwiązanie wprowadzone w art. 6a ustawy Pzp. Pozwala Ci ono w określonych okolicznościach na zastosowanie wobec danej części zamówienia regulacji właściwych dla jej wartości. Przykład zastosowania tego przepisu znajdziesz poniżej.
PrzykładPewien szpital chce zamówić 4 części dostaw sprzętu medycznego o łącznej wartości 400.000 euro, przy czym:
Część 1 ? 200.000 euro,
Część 2 ? 100.000 euro,
Część 3 ? 90.000 euro,
Część 4 ? 10.000 euro.
20% tego zamówienia to 80.000 euro.
Do części 1, 2 i 3 (razem 390.000 euro) zamawiający zastosuje przepisy ustawy Pzp odpowiednie dla zamówień, których wartość jest równa progom unijnym lub je przekracza . Do części 4 nie zastosuje ustawy Pzp, bo jej wartość nie przekracza 14.000 euro.
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc