Zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp, zamawiający może udzielić zamówienia w szczególnym trybie zamówienia z wolnej ręki, w przypadku gdy daną usługę świadczy tylko jeden wykonawca z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Z przepisu art. 67 ust. 3 lit. d ustawy Pzp wynika, że z powyższych powodów tryb zamówienia z wolnej ręki może znaleźć zastosowanie do udzielania zamówień, których przedmiotem są zastrzeżone usługi pocztowe w rozumieniu ustawy Prawo pocztowe. Zastrzeżone usługi pocztowe świadczone są w ramach wyłączności ustanowionej w art. 47 ust. 1 ustawy Prawo pocztowe na rzecz Poczty Polskiej. Zastrzeżone usługi pocztowe, których górna granica wagowa wynosi 50 g, polegają na:
przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu w obrocie krajowym:
przesyłek z korespondencją,
przesyłek reklamowych,
przesyłek innych niż ww. nadanych w sposób uniemożliwiający sprawdzenie zawartości o masie nieprzekraczającej 50 g,
przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu w obrocie zagranicznym przesyłek o masie nieprzekraczającej 50 g,
przyjmowaniu i doręczaniu w obrocie krajowym i zagranicznym przesyłek z korespondencją, o ile w procesie przyjmowania lub doręczania stają się one przesyłkami o masie nieprzekraczającej 50 g.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia przekazujesz Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich (UOPWE). Ogłoszenie to publikowane jest w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (DzUUE).
http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/artykuly/386973,publikacja_ogloszen_oraz_terminy_w_zamowieniach_publicznych_po_nowelizacji.html