Temat: Zawiadomienie o wyborze oferty
Mam takie pytanie, czy w Zawiadomienie o wyborze oferty podajecie ceny ofert ? Z tego co mi wiadomo, to zgodnie z ustawą nie ma takiego obowiązku, ale widzę, że wielu zamawiających to praktykuje.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Forum portalu NowePrzetargi.pl → Dokumentowanie zamówień publicznych → Zawiadomienie o wyborze oferty
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Mam takie pytanie, czy w Zawiadomienie o wyborze oferty podajecie ceny ofert ? Z tego co mi wiadomo, to zgodnie z ustawą nie ma takiego obowiązku, ale widzę, że wielu zamawiających to praktykuje.
Podajemy, podajemy
czasem podaję a czasem nie bo nie ma obowiązku.
Zgodnie z Pzp - NIE
Ja podaję cenę jeśli jest jeden wykonawca , przy większej liczbie podaję punktację
ja podaję jak agulinka
nie podaję każdy zna "teoretycznie" swoją cenę - może sobie wyliczyć , piszę teoretycznie bo zdarzało się ,że nie znali swojej ceny
jak podaję aby nie było pytań, skoro oferty jawne to każdy może zapytać o ceny
Jakiś czas temu (nawet spory) czytałem artykuł, którego autor twierdził, iż w sytuacji, gdy cena jest jedynym kryterium wyboru, to właśnie ją należałoby podawać przekazując informację o wyborze (a nie punktację). O ile mnie pamięć nie myli, taki wniosek wysuwał na podstawie art. 2 pkt 5 ustawy i definicji najkorzystniejszej oferty.
Moim zdaniem warto podać, cóż nam szkodzi, jedynie więcej tuszu z drukarki
Jakiś czas temu (nawet spory) czytałem artykuł, którego autor twierdził, iż w sytuacji, gdy cena jest jedynym kryterium wyboru, to właśnie ją należałoby podawać przekazując informację o wyborze (a nie punktację).
No weź...
Poważnie, twierdził że skoro oferta najkorzystniejsza to także ta z najniższą ceną (przy jedynym kryterium), to właśnie cenę trzeba podać czynią zadość art. 92.1.1. Z drugiej strony, tak jakby się wczytać w art. 2 pkt 5 i 92.1.1, to ... może ma i rację.
Może i ma, jednak art.92 mówi nam wszystko.
Znalazłem:
"Rzeczpospolita z 12 kwietnia 2005 r., Wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych Janusz Dolecki odpowiada na pytania czytelników:
W prowadzonym postępowaniu zamawiający przyjął cenę jako jedyne kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty. Czy w trakcie oceny ofert musi wyliczać punkty w odniesieniu do każdej z nich i na tej podstawie wskazywać na najkorzystniejszą ofertę?
Zacznę od krótkiej i jednoznacznej odpowiedzi - nie. W opisanej sytuacji nie ma absolutnie żadnej potrzeby przeprowadzania punktacji, czyli przeliczania relacji ceny oferty najkorzystniejszej do ceny oferty badanej. Zapisy specyfikacji "kryterium wyboru: najniższa cena - 100 proc.", a następnie podawana skrupulatnie zasada punktacji wyglądają nie tylko mało poważnie, ale - zaryzykowałbym takie stwierdzenie - nie są zgodne z obowiązującym prawem.
Dlaczego? Odpowiedź znajduje się w art. 2 pkt 5 pzp, czyli definicji najkorzystniejszej oferty. Jest to albo oferta o najniższej cenie, albo oferta, ktróra przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów. A to oznacza, że bilans, czyli punktacja ofert, jest dokonywany wówczas, gdy zamawiający przyjął poza ceną jeszcze inne kryterium lub inne kryteria. W sytuacji gdy cena ofertowa jest jedynym kryterium wyboru, wskazanie najkorzystniejszej oferty odbywa się praktycznie automatycznie - najkorzystniejsza jest taka oferta, która nie podlega odrzuceniu i jest najtańsza".
Przyznam że ma to sens, tak na dobą sprawę po co pkt. jak już gołym okiem widać która cena jest najniższa.
Potem czytają takie artykuły nasi władni i im się wydaje, że tak trzeba a ustawa to niby po co?
"W prowadzonym postępowaniu zamawiający przyjął cenę jako jedyne kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty. Czy w trakcie oceny ofert musi wyliczać punkty w odniesieniu do każdej z nich i na tej podstawie wskazywać na najkorzystniejszą ofertę?"
Na ww. postawione pytanie odpowiedziałbym tak:
Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem: NIE
Zgodnie z prawem: TAK
Wniosek: Przepisy Pzp, dość często, rozjeżdżają się ze zdrowym rozsądkiem.
Rekomandacje: Mając na uwadze mentalność wszelakich organów kontroli, odpowedź brzmi: MUSI
PS. O ile dobrze pamiętam, w późniejszym czasie ukazała się interpretacja UZP przeciwna do tej, którą przedstawia Pan Janusz Dolecki .
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc