Ja bym nie ryzykowała i unieważniła pzretarg - rozpisała nowy z właściwym szacunkiem, opisem itd. Z podstawą prawną unieważnienia to troche kicha.
Jedynie art. 93 ust. 7 ale to trzeba uzasadnić i w tym przypadku to już problem - tutaj jest widzi mi się zamawiającego niestety.
Może to coś tobie pomoże:
"Postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy
Przepis art. 93 ust.1 pkt.7 stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli jest ono obarczone wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wada postępowania musi być nieusuwalna, wywierająca tak istotny wpływ na umowę, że powoduje jej bezwzględną nieważność, a tym samym bezskuteczność. Wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy jest w szczególności obiektywna niemożność dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty (nie ma wykonawcy, a zatem nie ma, z kim zawrzeć umowy). [sygn. akt UZP/ZO/0-1666/06]
Ustawodawca nie wymienił literalnie w ustawie przypadków, kiedy postępowanie zawiera nieusuwalną wadę. Pomocne jest w tej kwestii orzecznictwo. Przykładem takiej wady są: sprzeczność pomiędzy SIWZ a ogłoszeniem, brak kryteriów oceny ofert w ogłoszeniu, zmiana warunków udziału w postępowaniu oraz zmiana sposobu dokonywania oceny ich spełniania.
Jeżeli opis przedmiotu zamówienia narusza przepisu art. 29 ust. 3 ustawy poprzez wskazanie konkretnych producentów i systemów, nie było to uzasadnione ani specyfiką przedmiotu zamówienia, ani też nie było związane z trudnościami opisu przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń utrudnia to uczciwą konkurencję a dokonanie w tym postępowaniu wyboru oferty nastąpiłoby powoduje, że naruszono przepisy mające wpływ na wynik tego postępowania (art. 146 ust. 1 pkt 6 ustawy). Przedmiotowe postępowanie obarczone jest, więc wadą uniemożliwiająca zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego (art. 93 ust. 1 pkt 7 ustawy). [sygn. UZP/ZO/0-2325/05]"