zmiana istotna w tym przypadku byłaby gdyby np. po poprawieniu oferty spadłaby w rankingu i nie była już najkorzystniejsza ofertą.
Wcześniej pisałes że po dokonaniu poprawki i tak nie zmieni się kolejnośc ofert i ta oferta nadal bedzie najkorzystniejsza - moim zdaniem to nieistotna zmiana.
Jesli chodzi o powierzchnię lokalu to niestety ustawodawca nie wykazał czy to dotyczy całości czy jednego lokalu.
"Takie też stanowisko odnośnie do ustalania powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z 3 lutego 2011 r. (IBPP3/443-829/10/BWo), stwierdzając, że (...) przy określaniu powierzchni użytkowej jak wskazano wyżej należy kierować się definicją powierzchni użytkowej zawartą w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych, bowiem do tego aktu odwołuje się art. 41 ust. 12a ustawy o VAT. W dalszej części interpretacji organ podatkowy wyjaśnił, że (...) całkowita powierzchnia użytkowa w rozumieniu art. 41 ust. 12a-12c budynku mieszkalnego jednorodzinnego obejmuje powierzchnię budynku rozumianą jako powierzchnię lokalu mieszkalnego wraz z pomieszczeniami pomocniczymi i przynależnymi znajdującymi się w budynku, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń (piwnic, strychów, komórek, ogrodów zimowych tj. całkowicie zabudowanych balkonów posiadających ściany i dach) a także powierzchnię balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, garaży [osobiście nie zgadzam się ze stanowiskiem organu podatkowego co do uwzględniania powierzchni tarasów - przyp. aut. ]".
Jesli nie jesteś na 100% pewny ze stawką VAT to poprawiłabym na VAT 23%. Stawka ta jest powszechnie obowiązująca (nie licząc budownictwa mieszkaniowego gdzie kwestie są sporne co do uznania czy nalezy się vat 8% na całośc czy na daną część i czy dana część kwalifikuje się).