Zobowiązany jesteś do udostępnienia pełnej treści oferty. Składają się na nią formularz ofertowy wraz z oświadczeniami, wykazami i innymi dokumentami. Dotyczy to sytuacji, gdy żadne treści ofert nie zostały objęte przez wykonawcę tajemnicą przedsiębiorstwa.
Sporządzany przez Ciebie protokół wraz z załącznikami jest jawny, z tym że wgląd do załączników jest możliwy dopiero po wyborze oferty najkorzystniejszej czy nieważnieniu procedury (art. 96 ust. 3 ustawy Pzp). Jako zasadę przyjmuje się, iż wszelkie załączniki do protokołu tj. opinie biegłych, oświadczenia, informacje z zebrania, o którym mowa w art. 38 ust. 3 ustawy Pzp, zawiadomienia, wnioski, inne dokumenty i informacje składane przez zamawiającego i wykonawców w trakcie prowadzonego postępowania w tym umowa w sprawie zamówienia publicznego, stanowią załączniki do protokołu. Jedyny wyjątek od powyższej reguły stanowi ?oferta? zaliczana także do załączników protokołu, która to jest udostępniania już od chwili otwarcia ofert.
Zgodnie z przepisami wykonawczymi do ustawy Pzp, wnioskodawca ma prawo dokonać wyboru udostępnienia treści złożonych ofert poprzez wgląd na miejscu, przesłanie kopii pocztą, faksem lub droga elektroniczną. Nie oznacza to jednak, iż masz ustawowy obowiązek udostępnić ofertę w formie wyznaczonej przez wnioskodawcę bez możliwości ewentualnej zmiany sposobu udostępnienia.
A zatem, jeśli w Twojej ocenie wybrana przez wnioskodawcę forma w danym momencie jest z punktu widzenia technicznego znacznie utrudniona (np. ze względu na obszerność ofert złożonych w postępowaniu), to masz prawo do zmiany tej formy. Musisz jednak poinformować o tym zainteresowanego i określić inny sposób udostępnienia ofert.