1

Temat: pomocy!

Przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Ofertę złożyła spółka jawna. Wykonawca do oferty załączył decyzję z 2004 roku na zbieranie i transport odpadów , wydaną dla spółki cywilnej. Wyczytaliśmy z KRS- u, że ta spółka cywilna w 2010r., przekształciła się w spółkę jawną. Co w takiej sytuacji zrobić?? Pomóżcie proszę

2

Odp: pomocy!

Z tego co mi wiadomo przekształcenie spółek polega na zmianie formy organizacyjno-prawnej, przy której zachowana zostaje tożsamość praw i obowiązków podmiotu przekształcanego.

3

Odp: pomocy!

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 24 kwietnia 2007 r, sygn. akt II OSK 674/06 postanowił:
"Co prawda stosownie do brzmienia art. 494 § 2 Kodeksu spółek handlowych na spółkę przejmującą przechodzą z dniem połączenia m.in. zezwolenia, koncesje oraz ulgi, które zostały przyznane spółce przejmowanej, ale pod warunkiem że ustawa lub sama decyzja o udzieleniu zezwolenia, koncesji oraz ulgi nie stanowi inaczej. Jeżeli zatem ? jak zasadnie wywodzi się w zaskarżonym wyroku ? kwestię sukcesji praw i obowiązków publicznoprawnych w sferze ochrony środowiska inaczej normuje ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. ? Prawo ochrony środowiska (Dz.U. Nr 62, poz. 627 ze zm.) oraz w zakresie pozwolenia wodnoprawnego dotyczącego eksploatacji instalacji ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. ? Prawo wodne (Dz.U. Nr 115, poz. 1229 ze zm.) to konsekwencją tego jest, iż zasada sukcesji generalnej praw i obowiązków spółki przejmowanej na rzecz spółki przejmującej nie ma w tym przypadku zastosowania.

Sąd pierwszej instancji zasadnie przyjął, że z art. 190 ust. 1 ustawy ? Prawo ochrony środowiska oraz art. 134 ust. 2 ustawy ? Prawo wodne wynika, że aby podmiot zainteresowany nabyciem tytułu prawnego całej instalacji, w tym spółka przejmująca inną spółkę, nabyła prawa i obowiązki wynikające z pozwoleń dotyczących instalacji, związanych z ochroną środowiska, a także pozwoleń wodnoprawnych dotyczących eksploatacji instalacji, winna wcześniej wnieść o przeniesienie praw i obowiązków wynikających z pozwoleń, o których mowa. Jeżeli spółka przejmująca tego nie zrobi przed przejęciem łączącej się z nią spółki, to z mocy art. 193 ust. 2 pkt 2 pozwolenia, o których mowa, udzielone spółce przejmowanej wygasają i jako takie nie mogą już stanowić przedmiotu sukcesji. To zaś oznacza, że ustanowiona art. 494 § 1 K.s.h. sukcesja praw i obowiązków nie ma charakteru bezwzględnego, doznając ograniczeń na gruncie prawa publicznego. Jeżeli tak to nie można czynić zasadnie zarzutu Sądowi pierwszej instancji, iż ten w ten sposób interpretując przepisy art. 494 § 2 K.s.h. art. 190 i 193 Prawa ochrony środowiska oraz art. 134 § 2 Prawa wodne dopuścił się ich naruszenia, a wywód zawarty w uzasadnieniu zaskarżonego wyroku trzeba podzielić w całej rozciągłości".

4

Odp: pomocy!

Moim zdaniem w tym przypadku powinna być dodatkowo załączona decyzja zmieniająca poprzednią decyzję albo nowa na sp.jawną.

By rozwiać wątpliwości skontaktuj się ze starostwem (odpowiednim organem) który na pewno udzieli tobie takiej informacji. Wtedy będziesz pewna na 100%.

Jesli będzie potrzebna nowa decyzja lub decyzja zmieniająca poprzednią to wezwiesz do uzupełnienia. smile

5

Odp: pomocy!

o jakich decyzjach mówiecie? teraz obowiązują wpisy do rejestru działalności regulowanej ...