1

Temat: Otwarcie ofert

Przy ustaleniu ceny oferty  zastosowałam 3 kryteria :cena brutto jednej roboczogodziny 50%, oferowany rabat na ceny części zamiennych-30%, cena brutto 1 przeglądu technicznego 20%. Pytanie jest jaką kwotę podaję na otwarciu ofert: czy że na całość zamówienia przeznaczam tyle ............., czy inaczej???

2 (edytowany przez psz 2014-02-07 13:32:57)

Odp: Otwarcie ofert

Podajesz cenę jaką maksymalnie (w tym momencie) jesteście skłonni zapłacić. Kryteria oceny nie mają nic do tego.

Mam prośbę do Ciebie. Czy mogłabyś po otwarciu ofert napisać na forum czy nie było jakichś anomalii cenowych, które wypaczyły wynik postępowania?

3

Odp: Otwarcie ofert

w Siwz mamy zapis, że termin wykonania zamówienia jest do 31.12.2014r lub do wykorzystania środków finansowych w kwocie maksymalnej....................Czy to nie sugeruje wykonawcom ile zamawiający przeznacza na zamówienie???
Psz sugerujesz że kryteria są złe?

4

Odp: Otwarcie ofert

rema17 napisał/a:

w Siwz mamy zapis, że termin wykonania zamówienia jest do 31.12.2014r lub do wykorzystania środków finansowych w kwocie maksymalnej....................Czy to nie sugeruje wykonawcom ile zamawiający przeznacza na zamówienie???

Sugeruje. Zamawiający zepsuł niespodziankę smile

Co do kryteriów:
Czy w SIWZ jest napisane jak ten rabat od części będzie wyglądał? Zamawiający będzie miał jakiś cennik czy co? Czy uwierzy Wykonawcy na słowo honoru.

Ktoś może specjalnie dać rabat 90% od cen części  z kosmosu i nawet z tym rabatem będzie drożej jak w ASO:) Czy cennik jest zdefiniowany. Jak go rozumieć. Czy ma załączyć do oferty cennik stały. Czy może jakiś system komputerowy, czy co?

A poza tym stawka roboczogodziny jako kryterium spowoduje że wygra to jakiś murzyn niewolnik albo chińczyk pracujący za miskę ryżu, żeby Wykonawcy nie puścić  z torbami.
Niejedna firma upadła przez zaniżanie ceny oferty. I jak ocenić, czy cena 6,50 brutto za godzinę nie jest za niska. A przecież to stawka realna i żałosna zarazem.


Czy opis przeglądu (tego z kryterium oceny ofert)  jest dobrze opisany? Może okaże się, że to co powinno być w przeglądzie w standardzie, zostanie potraktowane  przez Wykonawcę jako naprawa awaryjna i skalkulowane odrębnie. Zamawiający zapłaci wtedy dwukrotnie za to samo. Jak się kontrola jaka przyczepi to ABW, CBA,CBŚ, CSI, NCIS, BOR, SKW, SWW będą miały co robić:)

Problem jest taki, że zamówienie na dostawę i usługę nie przewiduje charakteru ryczałtowego wynagrodzenia w takim wydaniu, że na podstawie cen jednostkowych wykonuje się dostawę lub usługę do wyczerpania kwoty znanej (tak jak tutaj) przed otwarciem ofert. Dlatego, że takie rozwiązanie niezgodne jest z art. 29 ustawy oraz w sens udzielania zamówień publicznych.

Przedmiot zamówienia powinien być opisany przede wszystkim w sposób jednoznaczny. A to oznacza także dokładny zakres prac.
W najgorszym wypadku powinno się określić, że przedmiotem jest obsługa tylu samochodów (i tu wykaz modeli i ilości). Zakres prac obejmuje przeglądy (jakie,czego), naprawy awaryjne. Zamawiający zaprasza na wizję lokalną w celu oszacowania stanu technicznego pojazdów.
Można też było zrobić postępowanie poniżej 14 000 EUR na diagnostykę samochodów na SKP, żeby Pan diagnosta wydrukował kartę z parametrami zużycia poszczególnych układów  i to coś załączyć do SIWZ.

W przypadku tego zamówienia, przy takich kryteriach to działa maksyma "wygram, a później będę się martwił". Albo inne "Szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla"