Pamiętaj, że po PN możesz zrobić WR, gdy "w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieograniczonego albo przetargu ograniczonego nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, i nie zostały złożone żadne oferty lub wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ze względu na ich niezgodność z opisem przedmiotu zamówienia lub wszyscy wykonawcy zostali wykluczeni z postępowania, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione;"
Jeśli w PN były warunki, które uniemożliwiały złożenie oferty innym wykonawcom a teraz z nich zrezygnujesz lub zmienisz, to będzie to naruszenie ustawy.
Poza tym, nie ma specjalnej różnicy między WR dla podmiotu i WR dla "szarego obywatela". W umowie będzie rachunek a nie faktura. Obowiązek naliczania i odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne do ZUS-u. Zamawiający nalicza i odprowadza składki. Zwolniony z odprowadzania składek społecznych, dopiero gdy zleceniobiorca posiada inne tytułu do ubezpieczenia, których kwota jest równa lub wyższa niż minimalna krajowa. Obowiązkowo opłacana będzie składka zdrowotna. (z wyłączeniem studentów poniżej 26 roku życia).
Musisz napisać o powyższych odliczeniach w umowie.
Pamiętaj, przy zleceniu, że wysokość minimalnej stawki godzinowej wynosi 13,70 zł brutto za godzinę. Zamawiający będzie musiał ewidencjonować czas przepracowany przez zleceniobiorcę, tak, by organy kontrolujące mogły zweryfikować, czy minimalna stawka godzinowa jest prawidłowa, np. do rachunku musi być protokół odbioru z liczbą przepracowanych godzin.
Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-o-czym-musisz-pamietac-zatrudniajac-pracownika-na-umowe-zlecenie
W świetle RODO pamiętaj o jego zgodzie na publikację danych np. w bzp w info o zawarciu umowy.