1

Temat: Aktualność dokumentu.

Mam takie małe pytanko bo liczę i nie mogę się doliczyć:)
Dokument mam wystawiony 9 września 2009 r. wymagany okres ważność 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, czyli w moim przypadku 15 lut. Czy ten dokument jest aktualny???z moich wyliczeń wynika że tak ale chciałem się upewnić:)

2

Odp: Aktualność dokumentu.

Terminy zgodnie z art. 14 Pzp oblicza się na podstawie Kodeksu cywilnego (wyjątek art. 85 ust. 5 Pzp)
Art. 110. [Obliczanie terminu] Jeżeli ustawa, orzeczenie sądu lub decyzja innego organu państwowego albo czynność prawna oznacza termin nie określając sposobu jego obliczania, stosuje się przepisy poniższe.
Art. 111. [Termin oznaczony w dniach] § 1. Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.
§ 2. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
Art. 112. [Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach, latach] Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca. Jednakże przy obliczaniu wieku osoby fizycznej termin upływa z początkiem ostatniego dnia
Czyli w Twoim przypadku termin ważności upływa 9 marca 2010 r.

3

Odp: Aktualność dokumentu.

Dzięki smile