1

Temat: art. 87 ust. 2 pkt 2) i 3)

Prowadzę przetarg na olej opałowy. W opisie sposobu obliczenia ceny podałam wzór wypełnienia formularza ofertowego.  Wykonawcy mięli podać cenę hurtową producenta (ch) netto, współczynnik korygujący (Wk) i cenę sprzedaży netto (Cs). Podałam wzór na Wk, czyli sprzedaż netto dzielona przez cenę hurtową netto.
W  trzech ofertach źle mi policzyli Wk, z tym, że Vat i cena ofertowa brutto jest dobrze policzona, ponieważ Wk miało być policzone z dokł. 4 miejsc po przecinku, a cena ofertowa do 2 miejsc (tak jak chciałam). Czy mogę poprawić  Wk na podst. 87 ust. 2 pkt 2?
Te Wk jest istotne, bo o ten wskaźnik będzie w ciągu roku cena wzrastała / malała w zależności od ceny hurtowej.
Natomiast jeden z wykonawców dał Wk -  2 miejsca po przecinku, a miał 4 - czy mogę poprawić   na podst. 87 ust. 2 pkt 3? i powiadomić go. Zaznaczam, że różnica i w jednym i w drugim przypadku jest mała tego Wk (np. (0,9963 a ma być 0,9641, albo 1,05 a ma być 1,0493). Ceny ofertowe jak zaznaczyłam na wstępie nie zmienią się przy poprawkach.
Zapraszam do dyskusji.

2

Odp: art. 87 ust. 2 pkt 2) i 3)

Z tego co piszesz możesz poprawić, skoro inne ceny są zgodnie wyliczone nie ma problemu z poprawką.

3

Odp: art. 87 ust. 2 pkt 2) i 3)

Zanim ochłonęłam, to myślałam, że tego co dał tylko 2 miejsca po przecinku Wk odrzucę art. 89 ust. 1 pkt 2 (jest najdroższy). Zresztą o tych omyłkach rachunkowych też się zastanawiałam, czy nie odrzucić? Ale już mi przeszło, teraz inaczej myślę?  Przy tych zamówieniach to przychodzą różne myśli, kombinacie?
Dzięki.

4

Odp: art. 87 ust. 2 pkt 2) i 3)

ewelinek napisał/a:

myślałam, że ... odrzucę art. 89 ust. 1 pkt 2 (jest najdroższy)

Że najdroższy to nie powód do odrzucenia.
Pomyłki rachunkowe to też nie powód.
Poprawić co się da, a widać że się da.

5

Odp: art. 87 ust. 2 pkt 2) i 3)

Oczywiście, to że oferta najdroższa to nie powód że i tak już nie będzie się liczył więc do odrzucenia, środki ochrony prawnej przysługują każdemu.