1

Temat: brak pełnomocnictwa do pełnomocnictwa i inne

witam
co zrobić żeby nie wykluczyć wykonawcy?

1. wykonawca na wezwanie uzupełnił pełnomocnictwo do przetargu ale podpisane przez prokurenta, który nie może takiego pełnomocnictwa udzielić ponieważ w krs jest reprezentacja jednoosobowa prezeza zarządu:
a. czy poprosić o wyjaśnienie z art. 26 ust. 4 w temacie czy pan prokurent posiada pełnomocnictwo do udzielania pełnomocnictw podpisane przez prezesa zarządu z lekkim zasugerowaniem żeby je przesłał wraz z odpowiedzią ?
b. czy wezwać do uzupełnienia - wątpliwość jest w tym względzie czy mogę to zrobić ponieważ dotyczy to jakby tego pierwszego pełnomocnictwa więc jakby dwa razy o to samo.

2. znajoma komisja przetargowa wezwała wykonawcę do uzupełnienia dokumentów w tak durny sposób ża pewnie jak to ktoś przeczytał to miał się z czego pośmiać. wykonawca oczywiście nie odpowiedział (i mu się nie dziwię). rzecz dotyczyła doświadczenia i referencji. dla mnie było to niepotrzebne działanie ponieważ informację na temet umowy i inwestycji którą wykazywał wykonawca można było spokojnie wyciągnąć z internetu bez wzywania go do czegokolwiek. w postępowaniu jest wadium więc wiadomo. I teraz pytanie:
czy można na etapie badania ofert (bo jest to w dalszym ciągu badanie) uznać błąd komisji i podjąć decyzję po wystąpieniu nowych okoliczności na podstawie których wykonawcy nie zostanie zabrane wadium a on sam jednak spełni warunek? osobiście jestem bardzo ostrożna jeżeli chodzi o wykluczanie wykonawców i zanim o coś poproszę wykonawcę to sobie próbuję potwierdzić we własnym zakresie ale tam się stało bo ludzie mało doświadczeni.

za podpowiedzi z góry dziękuję

2

Odp: brak pełnomocnictwa do pełnomocnictwa i inne

1) Na ile pamiętam zapisy ustawy, to prokurent raczej miał prawo (zastępuje dowolnego członka zarządu prawie we wszystkim). Można upewnić się choćby telefonicznie w samej spółce. Pisemnie wyjaśniać w  zasadzie nie ma co, ale też można.

2. Bazowanie na informacjach internetowych może budzić wątpliwości. Jeśli chodzi o samo wykluczanie, to jak widzę nie wchodzi w rachubę, zatem propnuję formalnie anulować wezwanie do uzupełnienia.

3

Odp: brak pełnomocnictwa do pełnomocnictwa i inne

mam pytanie odnośnie tego anulowania bo szczerze powiem że u mnie tego jeszcze nie stosowałam. czy jest na to jakiś mądry tekst?
okazało się że wykonawca był podwykonawcą podwykonawcy i zajmował się dokładnie tym o co prosił zamawiający. można było sobie  podzwonić i popytać (nawet mieli taki zapis w SIWZ) bo firmy nawet samowolnie udostępniły umowy regulujące tę współpracę. a zgodnie z wyrokiem 1704/09 można uznać referencję wystawione podwykonawcy przez podwykonawcę.

4

Odp: brak pełnomocnictwa do pełnomocnictwa i inne

Ja też nie przypominam sobie anulowania własnych pism, ale czyż jest tu jakiś lepszy pomysł?