danaug napisał/a:wartość szacunkowa zamówienia została wyliczona z należytą starannością (art. 32 ust 1) nie wim co to są te roboty uzupełniające, mogą wystąpić rozumię że czasami planuje się taki sposób realizacji zamówienia ale czy nie mieszasz tu robót dodatkowych, których nie można planować i których wartość szacunkowa nie może obejmować, nie możemy ich planować a z doświadczenia wiem że niektórze planują roboty niemożliwe do przewidzenia - co o tym myślisz Piotrek i inni?
Zamówienie uzupełniające na RB - art. 67 ust.1 pkt. 6 - przeczytaj będziesz wiedział, co to za stwór. By móc wykorzystać to uprawnienie, zamawiający zobligowany jest do dwóch czynności;
1. przy szacowaniu zamówienia podstawowego, szacuje wartośc zamówienia uzupełniającego , jeżeli takie przewiduję (powtórzenie tych samych prac, robót, bo teraz np. nie ma kasy na wszzystko), np. remont w tym samym budynku (malowanie, uzupełnianie tynków, naprawa drobnych uszkodzeń itp.) które realizuje obecnie na dwóch kondygnacjach, ale trzecią kondygnację przewiduje jako zamówienie uzupełniające. Szacuje się wartość robót dla trzeciej kondygnacji, sprawdza, czy mieści się w (obecnie) 50% wartości zamówienia podstawowego i ... tyle, następnie
2. musi w SIWZ podać informację, że przewiduje zamówienie uzupełniające i ..., KONIEC czynności na tym etapie, jakie ustawowo zamawiający przestrzega.
Nie podaje się kwoty jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na finasowanie zamówienia z uwzględnieniem wartości zamówienia uzupełniającego, bowiem:
1. szacowanie wartości zamówienia to inna wartość, niż kwota jąką zamawiający przeznacza na finansowanie zamówienia,
2. zamierzona kwota przeznaczona na finasowanie zamówienia podstawowego jest inną kwotą, którą zamierzam przeznaczyć w danym trybie procedury o ZP podstawowe (PN), niż kwota jaką zamierzam przeznaczyć na finasowanie zamówienia uzupełniającego w trybie WR, bo to dwa różne tryby.
Różnicę zamówienia dodatkowego i uzupełniającego wyjaśnił Ci dosadnie i krócej Marko
nora