może troszeczkę podobny przykład, innego nie mam na chwilę obecą:
".................Izba uznała, że skoro oferta zawiera informację wypełniającą wymagania Specyfikacji, która to informacja została umieszczona w formularzu ofertowym, chociaż wzór tego formularza nie przewidywał stosownego punktu, to brak jest podstaw do stwierdzenia niezgodności treści oferty z treścią Specyfikacji, a w konsekwencji do odrzucenia oferty na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 p.z.p. ......"
(KIO/UZP 1094/08)
Lub:
"Należy podkreślić także wyrażany w doktrynie pogląd, że wniesienie zabezpieczenia nie jest elementem konstrukcyjnym umowy w sprawie zamówienia publicznego, lecz odrębnym zobowiązaniem o niesamoistnym charakterze.
Podsumowując, należy stwierdzić, że w przedstawionym przez Ciebie przypadku brak jest podstaw do odrzucenia oferty."
Podstawa prawna:
Autor: Karol Jaworski
aplikant radcowski specjalizujący się m.in. w prawie zamówień publicznych
Ustawa Pzp nie zawiera pojęcia oferty. Aby znaleźć definicję legalną oferty, musimy sięgnąć do Kodeksu cywilnego. Oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy (art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego). Oprócz posiadania cechy oświadczenia woli skierowanego do drugiej strony, w tym wypadku jest to zamawiający, oferta musi zawierać co najmniej minimalną treść proponowanej umowy (istotne postanowienia). W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego minimalna treść oferty jest ustalana przez wykonawcę na podstawie specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z 6 marca 2008 r. użyte przez ustawodawcę w treści art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp sformułowania ?treść oferty? i ?treść siwz? jednoznacznie wskazują na aspekt merytoryczny obu dokumentów. Treść siwz to, przede wszystkim, zawarty w opisie przedmiotu zamówienia opis potrzeb i wymagań zamawiającego, które mają być zaspokojone w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia przez zawarcie i zrealizowanie z należytą starannością umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść oferty to jednostronne zobowiązanie wykonawcy do wykonania oznaczonego świadczenia, które zostanie zrealizowane na rzecz zamawiającego, jeśli oferta złożona przez wykonawcę zostanie uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu i zostanie z nim zawarta umowa w sprawie zamówienia publicznego.