1 (edytowany przez lisvitalis 2024-06-12 07:41:55)

Temat: błędna wartość netto

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, więc proszę o pomoc. Usługa - do określenia w ofercie wartość miesięczna netto, vat i brutto. Średnio za miesiąc koszt to 25 000,00 zł. Mam ofertę w której wpisano: wartość netto 250790,00, vat 5391,70 i brutto 31721,70zł. Widzę na pierwszy rzut oka, że w cenie netto dopisało się im niepotrzebne 0, jak policzę vat od brutto to zrobili czeski błąd bo powinien być 5931,70 a netto 25790,00.
Przyjęcie że to netto jest prawidłowe jest bez sensu bo 250 tys to wartość szacunku na cały okres a nie na miesiąc. Co z tym fantem zrobić? Niby oczywisty błąd pisarski ale dla mnie nie do poprawienia zgodnie z ustawą? Czy wystąpić do nich o wyjaśnienie treści oferty? Jak myślicie? Dodam, że oferta jest piąta w kolejności.

2

Odp: błędna wartość netto

Miałeś jakieś dodatkowe formularze cenowe albo wpisaną cenę słownie?

Dla mnie podstawą jest zawsze cena netto i od niej wychodzę sprawdzając dalsze wyliczenia. W tej sytuacji wychodzi bez sensu, ale poprawił bym tą ofertę opierając się na zaoferowanej cenie netto. Chyba że są jakieś formularze cenowe, cena słownie, coś z czego można wywieść, że prawidłowa cena netto to 25790,00.

3

Odp: błędna wartość netto

Dzięki. Taki też zrobię. Wartości z kosmosu w tym przypadku ale cóż. Zawsze mnie czymś miłym Wykonawcy zaskoczą:)

4

Odp: błędna wartość netto

A dla mnie zawsze jest cena brutto jako wyjściowa, bo tak płacę i poprawiam w tym kierunku co mam zresztą dokładnie opisane w SWZ (sposób poprawy)

5

Odp: błędna wartość netto

Ja też za podstawę przyjmuję cenę brutto, którą to przyjmuje się do oceny ofert. Zwracam uwagę na fakt, że w formularzu cenowym na eZamówieniach wymagana jest wyłącznie cena brutto.

6

Odp: błędna wartość netto

A ja w ogóle nie każę wpisywać kwoty netto. Sam w formularzu określam tylko sztywną stawkę VAT. Do niczego to niepotrzebne, a problemów mniej.