Raport: Przetargi branży budownictwo wielkogabarytowe kwiecień 2018 r.

Raport: Przetargi branży budownictwo wielkogabarytowe kwiecień 2018 r.

W kwietniu 2018 roku ogłoszono 649 wyników postępowań przetargowych w analizowanej branży. Ich łączna wartość opiewała na kwotę niemalże 1,4 mld zł.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska; magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.

Poniższe zestawienie przygotowane zostało na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED) i jest poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

Z raportu wynika, że w kwietniu 2018 roku ogłoszono 649 wyników postępowań przetargowych w analizowanej branży. Ich łączna wartość opiewała na kwotę niemalże 1,4 mld zł.

Najwięcej rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży zostało ogłoszonych w województwie mazowieckim. W badanym okresie było to 85 wyników. Kolejne miejsca zajęły województwa pomorskie (57) i śląskie (56).

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest województwo mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 239,4 mln zł.

Analizując zmonitorowane informacje pod kątem łącznej wartości wygranych postępowań przetargowych, najwyższą kwotą może się pochwalić Budimex S.A. Najdroższy przetarg w branży budownictwo wielkogabarytowe, którego wynik opublikowano w kwietniu dotyczył 2 etapu Budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Wartość przetargu wyniosła 8 790 172 253,00 zł. Zwycięzcą została firma Erbud S.A.

 Cały raport dostępny jest na stronie serwisu Pressinfo.pl

Ostatnie wpisy