NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Blisko miliard złotych z budżetu centralnego na przekop Mierzei Wiślanej

Blisko miliard złotych z budżetu centralnego na przekop Mierzei Wiślanej

W trakcie spotkania z mieszkańcami Olsztyna (13 lipca 2018 roku), premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że rząd przesunął z budżetu centralnego blisko miliard złotych na sfinansowanie prac projektowych oraz wykonanie przekopu Mierzei Wiślanej.

„Przełamujemy różne mechanizmy niemożności, imposybilizmu. Ile lat tutaj u was, w województwie, mówiono, że nie da się, nie ma sensu, nie ma pieniędzy na przekop Mierzei Wiślanej” – zaznaczył Prezes Rady Ministrów nawiązując do projektu i wykonania przekopu Mierzei Wiślanej. „Wierzę, że rozwój przemysłu, również okrętowego, tam na wybrzeżu niedaleko Elbląga będzie dużo bardziej możliwy, właśnie dzięki temu że przekopiemy Mierzeję Wiślaną” – dodał Prezes Rady Ministrów.

Założenia techniczne przekopu przez Mierzeję Wiślaną są następujące:

  • Długość: 1300 m
  • Głębokość: 5 m
  • Maksymalne zanurzenie jednostek pływających przez kanał: 4 m
  • Miejsce przekopu: miejscowość Nowy Świat.

W opinii rządu, inwestycja polegająca na przekopaniu mierzei jest kluczowa z punktu widzenia rozwoju gospodarczego północnej części województwa warmińsko-mazurskiego oraz bezpieczeństwa państwa.

 

Redakcja NowePrzetargi.pl

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

W 2022 i 2023 roku średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,4536. Próg stosowania ustawy PZP wynosi 130.000,- zł.

Zapisz się do Newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888