NowePrzetargi.pl

Zamówienia publiczne

Przedłużenie możliwości wszczynania i prowadzenia postępowań za pośrednictwem miniPortalu do końca 2022 roku

Przedłużenie możliwości wszczynania i prowadzenia postępowań za pośrednictwem miniPortalu do końca 2022 roku

Poniżej przekazujemy istotną informację, którą 1 sierpnia 2022 roku opublikował Urząd Zamówień Publicznych:

W tle prac nad Platformą e-Zamówienia wsłuchujemy się w głosy uczestników rynku dotyczące miniPortalu. Otrzymaliśmy sygnały, że całkowita rezygnacja z cieszącego się dużą popularnością narzędzia w trakcie trwania roku kalendarzowego wiązałaby się z szeregiem utrudnień dla uczestników rynku.

Mając powyższe na względzie, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu możliwości wszczynania i prowadzenia postępowań za pośrednictwem miniPortalu do końca 2022 roku.

Przesunięcie pierwotnie planowanego na 1 września br. wyłączenia możliwości wszczynania postępowań pozwoli uczestnikom rynku na lepsze zaznajomienie się z licznymi funkcjonalnościami Platformy e-Zamówienia i płynniejsze przejście na rozwiązanie docelowe. Pozwoli również uniknąć ewentualnych niedogodności związanych z koniecznością zmiany narzędzia w okresie wakacyjnym.  

Ponadto zgodnie z naszą wcześniejszą deklarację, wszystkie postępowania, które zostały bądź zostaną wszczęte za pośrednictwem miniPortalu do 31.12.2022 r. będą mogły być dokończone z jego użyciem.

Zatem mamy więcej czasu na przygotowanie się do nieuniknionego zamknięcia miniPortalu. Zapraszamy już dzisiaj z panem Michałem Kunikowskim na szkolenie online 29 sierpnia 2022 roku poświęcone tej tematyce: https://noweprzetargi.pl/zamowienia-publiczne/szkolenie/online/29-08-2022/zamkniecie-miniportalu-platforma-e-zamowienia/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average 4,00 out of 5)
Loading...

Artykuły powiązane

Aktualny przelicznik EURO w zamówieniach publicznych

W 2022 i 2023 roku średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych wynosi 4,4536. Próg stosowania ustawy PZP wynosi 130.000,- zł.

Zapisz się do Newslettera

Newsletter – nota prawna dotycząca ochrony danych osobowych zapisując się do Newslettera akceptuję jej treść

infolinia szkoleniowa 801 889 888